Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A dohányzás hozhat létre...

A dohányzás hozhat létre depressziót?

Figyelt kérdés
Kb 10 éve dohányzom. Eleinte (középiskola végén) még sikk volt, mostanra egy rossz beidegződés, szokás. Ha jó kedvem van, ha rossz kedvem van, ha unatkozom dohányzom. Vissza tekintve az elmúlt tiz évemre, rengeteg rossz döntést, értelmetlen kapcsolatokat hoztam létre, amit még elengedni sem voltam képes. Túl agyalok mindenen, és közben szinte semmit nem csinálok. Pár napja úgy érzem, hogy az élet minden területén kihat rám. Igazából tényleges depresszióra nem lenne okom a környezetem szerint, mert nem olyan az élethelyzetem, csak a döntéseim által létrehozott életszituációk miatt vagyok az. Úgy érzem, hogy megtaláltam a forrást, ami miatt kicsúszott a talaj a lábam alól (hogyha pszichológushoz mentem volna 99%, hogy Ő is erre jutott volna), és már csak a kérdés, hogy hogyan szokjak le úgy, hogy ne erősödjön a depresszió az elvonási tünetektől. Tudom, hogy pár hónap után önmagamra találnék,minden gyökereiben változna az életemben,csak az utóbbitól félek. Vélemények a fő kérdésről, és amit taglaltam?
2012. jan. 12. 10:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt bki azt irná, hogy a depresszió hozta magával a dohnyzást, azt élből kizárnám, mert nem azért kezdtem dohányozni!!! Tényleg ebbe gondoljatok bele...hogy a tenni akarás, a késztetések, az intuiciók nem jönnek, mert inkább rá gyújtok. Hogyha elképzeljük azt, hogy ezt a ceremóniát elhagyom, hiányérzetem alakulna ki, és egyből elkezdenék keresgélni, hogy akkor most mit tegyek. Ez az ami most nincs még meg!
2012. jan. 12. 10:36
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem értek ezzel egyet. Például én ha elakadok valamiben, rágyújtok, és amíg elszívom, párszor végigfuttatom az agyamon a gondolatot, így legtöbbször megtalálom a megoldást.

Átestem depresszión, és úgy keveredtem ki belőle, hogy közben dohányoztam. Ja amúgy az ember környezete mindig baromi okos és tudja, hogy nincs okod depressziósnak lenni.


Én úgy gondolom, hogy a dohányzás csak bűnbak számodra. Persze ezzel elodázhatod a problémát egy ideig, ráfoghatod, hogy most azért vagy rossz passzban, mert leraktad a cigit. De attól, hogy leteszed, más nem fog változni.

Persze nem azt mondom, szokj le, ha le akarsz. De mellette keresd meg a valódi okot, mert tuti, hogy nem a dohányzás az.

2012. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 poiu ***** válasza:
Valószínűtlen, hogy a nikotintól lettél depressziós. Sok káros hatása van a dohányzásnak, de ez nem tartozik bele. El kéne menned pszichiáterhez. Van olyan antidepresszáns, ami a leszokást is segíti, mert gátolja a nikotin-szerű receptorokat. Wellbutrin. Ha szeded, sokkal jobb lesz a közérzeted, ráadásul, ha rágyújtasz, nem fog semmi örömet okozni.
2012. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Helyesbitek! A dohányzással alkotott procedúra, szertartás: félre vonulok, leülök, agyalok...stb..okozhat depressziót? Úgy mond egy olyan szertartás ami kiváltja a túl sok gondolkodást?
2012. jan. 12. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom teljes bizonyossággal állítani, hogy a dohányzás depressziót okozna. Viszont ha allergiás vagy a dohányra, mint méregező anyagra, akkor igenis kiválthat depressziót. Nekem is mérgező anyagok /gyógyszer, vegyszer/ kiváltja. Olvasni is róla, hogy agyi anyagcserezavar is okozhat depressziót. Ha az édesség is okozhat ilyet, akkor a nikotin is valószínűleg.
2012. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gondolkozás, agyalás egy veled született jellemződ, nem "elkaptad", mint egy betegséget. Az, hogy ez éppen a dohányzás ceremóniája alatt történik, annak kényelmessége, kézenfekvősége miatt van. Ha leszoknál, attól még nem agyalnál kevesebbet, legfeljebb mást csinálnál közben, pl. bambulnál magad elé, vagy rágnád a körmöd stb. A sok agyalás nem okoz depressziót (inkább tágítja az ember perspektíváját, ami jó!), de ha okozna is - nem tud az ember tudatosan kevesebbet gondolkozni, talán csak ha megváltoztatod a világképedet.
2012. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 poiu ***** válasza:
A szakemberek szerint aki reggel a felkelést követő fél órán belül rágyújt és napi 20 szál cigit szív, az erősen nikotin függő. Ha ez igaz rád és depressziós vagy, keress fel szakembert és próbáéd ki a Wellbutrint + nikotin tapaszt. A kommentjeidből értem, hogy Te agyalós vagy, de ezen akármennyit gondolkodsz, nem juthatsz messze. Nem szakmád, de a szakemberek sem értik saját magukat.
2012. jan. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bár azt nem állíthatjuk, hogy a dohányzó személyek boldogtalanabbak, mint a nem dohányzó személyek, az tény, hogy a dohányzás megnöveli az olyan negatív hangulati állapotok valószínűségét, mint a depresszió és a szorongás.
2014. nov. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!