Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnek az alvajaras...

Mit tehetnek az alvajaras ellen? 24 L

Figyelt kérdés
nagyon sokszor fordult mar elo,hogy azt almodtam,hogy valaki uldoz almomban,vagy hogy meg akarnak olni,es en olyankor ki ugrom az agybol,es sotetben mintha meg mindig almodnek,el akarok futni,kifutok a konyhaba,vagy a masik szobaba,es akkor ebredek ra,hogy csak almodtam.....a legrosszab az volt amikor mar megint azt almostam,hogy valaki az eletemre akar torni,es kifutottam a konyhaba elo vettem egy konyha kes,be mentem vissza a szobaba korulneztem hogy ki van ott,es akkor dobbentem ra hogy nincs ott seni,csak a ferjem alszik az agyban en meg felontott vilanyal allok es rettegek sajat magamtol,hogy en ilyeneket csinalok almomban,aztan volt mar olyan is hogy felultem az agyra es elkeztem hangosan kiabalni hogy hagyanak beken,akkor is azt almodtam hogy valaki meg akar olni es en meg teljes hangerombol visitottam,amire a ferjem felkelt es megnyugtatott hogy csak almodtam......sajnos eleg gyakran fordulnak elo velem ilyen dolgok,de van amikor egesz ejjel at alszom az ejszakat.mit tegyek?
2012. márc. 31. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kb. 14-15 évesen sokszor alvajártam, főleg ha idegen helyen aludtam, de néha otthon is. Osztálykiránduláson volt a legcikibb. Szedj Sedatif PC-t! Ez egy homeopátiás gyógyszer, amitől nyugodtabban alszol. Nekem bevált, sokáig szedtem, de már abbahagytam, mert nincs szükség rá, egy ideje anélkül is rendesen tudok aludni.
2012. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen pszichológust javasolnék.
2012. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de mitol lehet ez? nem vagyok mentalis beteg,normalis ember vagyok mint masok,csak sajnos ilyen dolgokat produkalok este?meg soha nem voltam dokinal ezzel a problemaval,nem fognak kinevetni?
2012. márc. 31. 10:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Az orvos azért van, hogy segítsen éppen ezért nem fog kinevetni.

nem kételkedek abban sem, hogy mentálisan ép lennél, mert ha nem lennél az akkor értelmileg valamilyen fokban akadályozott lennél.

Viszont a pszichés megbetegedés az megint más dolog. Nagyon sokan nem is tudják (mert nincs betegség tudatuk)hogy azok.

És egy pszichés megbetegedés később ráhúzódhat a testre is. Azért tanácsoltam pszichológust és nem pszichiátert mert a kettőjük tevékenysége egy kicsit eltérő. Az első nem fog felírni gyógyszert, míg a második terápiája a gyógyszerezésből áll.

Hogy számodra milyen terápia lesz a hatékony az majd a kezelések alatt elválik. Ha számodra a mostani tünetek kellemetlenek és félelemmel töltenek el érdemes első körben egy pszichológust találni, ha ő nem tud segíteni akkor pszichiátert keresni.

Olvastam róla, hogy a hipnózis segíthet ilyen esetekben.

Viszont jól meg kell válogatni, hogy ki legyen ebben a segítő. Egy biztos!Valamilyen kiváltó oka kell hogy legyen a rémálmoknak és egy segítő szakember rá tud majd vezetni.

2012. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom a valaszodat!!!
2012. márc. 31. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!