Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki az, aki elfogadja, megérti...

Ki az, aki elfogadja, megérti - neadj' isten támogatja az öngyilkosságot?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen ember, akivel normálisan el lehet beszélgetni erről anélkül hogy lebeszélne vagy dogmákat hajtogatna, kérem jelezze, vagy írjon.
2012. ápr. 2. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy találsz ilyen embert.
2012. ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát barátom, sokan elfogadják, sokan megértik, sőt csinálják is, de támogatni egyrést tilos, mert az a Btk szerint is bűncselekmény ("öngyilkosságban való közreműködés") másrészt általában erkölcsileg is elítélendő dolog. (Legalábbis a mi kultúránkban.)
2012. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen a támogatást nem olyan értelemben gondoltam hogy "gyerünk, öld meg magad", hanem aki... mondjuk úgy, egyet tud érteni egy ilyen döntéssel, ha megfelelő oka van.
2012. ápr. 2. 23:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Én elfogadom,de egyáltalán nem támogatom.Mindenesetre szerintem elitélni nincs jogom.Amúgy miért akarsz öngyilkos lenni?:S
2012. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha valakinek van kedve ilyesmiről beszélni, és a fent leírtaknak eleget téve nem lebeszélni akar, kérem privátban jelentkezzen :)
2012. ápr. 2. 23:52
 6/6 anonim ***** válasza:

nem ítélem el, inkább sajnálom, aki annyira szenved, hogy inkább a halált választja...


írhatsz, lebeszélni és rábeszélni sem akarlak, se téged, se mást

nekem is vannak önpusztító hajlamaim...

eddig 3 olyan dolog volt, ami befolyásolta az öngyilkosságról a véleményem, az egyik Coelho: Veronika, másik [link] és a Quo vadis

2012. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!