Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen pszicho betegsegre...

Ez milyen pszicho betegsegre utal?

Figyelt kérdés

Van egy baratom, 35 eves ferfi es egy nocsabasz. Elegge gyerekesen gondolja adolgokat, mondjuk velem eleg komolyan viselkedik. Csak baratsag van koztunk. Kethavonta lecsereli a baratnojeit, de elotte lehiteti veluk hogy mennyire szereti oket...es miutan szakit veluk, nem eltunik mint a legtobb ferfi, hanem megalazza oket, beegeti oket.

En egy sima kollegaja vagyok, baratok es mar egy csomoszor elmondtam neki hogy nem jo amit csinal, valami nem stimmel vele. Szeretnek neki segiteni, mert nem emberi ahogyan viselkedik es aztan meg tobb probelmat okoz igy csak maganak (be nem vallott lelkiismeretfurdalas, szar embernek tartja magat mikozben nagykepuen vislekedik).

Csalodas lehet a hatterben vagy szulokkel valo kapcsolat??



2012. ápr. 3. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok szakember, általában azok viselkednek így, akikben elfojtott szorongások lappanganak gyerekkoruk óta. Egy pszichológus pár alkalom alatt simán megoldja a helyzetet.
2012. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hozzateszem nincs testvere, tehat gondolom mindig kozeppontban volt gyerekkoraban,bar ez nem biztos.

Foleg az ami erdekel, hogy miert nem tiszteli a noket. Mert az ok hogy cserelgeti oket, de csunyan rakja ki mindegyiket. Szo szerint megalazza, esetleg masok elott is. Sokat meg is ismertem kozuluk es voltak kozottuk normalis lanyok is, akik nem ezt erdemelnek szerintem. Mitol nem tiszteli a ferfi a not? Anyaval valo viszony ? csalodas?

En mint barat megkapom tole a tiszteletet, nem hiszme hogy azert mert en tobb lennek a tobbi lanynal, hanem valoszinu azert mert nem vagyok a parja.

2012. ápr. 3. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Van, aki úgy vezeti le a szorongásait, hogy kutyát kínoz, kinyomja a kismacskák szemét, stb, ő megszégyeníti a nőket. Ezek a beteges viselkedésformák mind a gyerekkorban őt ért stressz hatására alakulnak ki. Milyen stressz érhet valakit gyerekkorában? Az, ha mélyszegénységben élnek és az alapvető megélhetés is probléma, ugyanúgy stressz, mint az, ha túl nagy a jólét, egyke a gyerek és ezért el van kényeztetve. Az ő esetében nyilván az utóbbiról lehet szó... a "jóból is megárt a sok" a gyereknevelésre ugyanúgy igaz, mint minden másra: az a gyerek,aki mindent azonnal megkap, ugyanúgy antiszociális lesz, mint az, amelyik állandóan nélkülözni kényszerül.
2012. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Leírásod alapján nincs semmi "betegsége". A probléma akkor kezdődik majd, amikor egy idő után nem lesz egyszerű számára újabb nőket szerezni. 35 éves korban ez már nem a távoli jövő. Akkor majd lehet, hogy változtatni próbál, és talán segítséget is kér, de lehet, hogy már késő lesz.
2012. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!