Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érezted már úgy, hogy nincs...

Érezted már úgy, hogy nincs értelme az életednek? Ha igen, mivel küzdötted le magadban az érzést?

Figyelt kérdés

Egy változás miatt úgy érzem, megszűnt minden, ami miatt eddig érdemes volt élnem (nem, nem párkapcsolat) és nem tudom, hogyan tovább. Tart-e valamerre az életem, vagy most kell azt mondanom, elég volt?

Hogyan lábaltok ki a nehéz helyzetekből?

Egyáltalán, fel kellene keresnem szakembert? Mert tudom, hogy most mélyponton vagyok, és tudom, hogy ebből ki kellene tudnom jönni, csak úgy érzem, ez most nem megy.


Köszönöm. 27/N


2012. ápr. 8. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Sajnos én nem tudtam önerőből leküzdeni ezt az érzést.. viszont azt tapasztaltam, hogy a rossz dolgok után, mindig valami jó jön. Tehát valahogy az események alakutak úgy, hogy ha kivártam, akkor valóban történt valami, ami fény volt az éjszakában, és értelmet találtam a létben.

Pszichológust szerintem érdemes felkeresned, pláne, ha ilyeneken tűnődsz, hogy "elég volt".

2012. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Kérek szépen még javaslatokat, biztatást, bármit, ami segít - roppant elkeseredett vagyok :( és ilyenkor félek magamtól, a meg nem gondolt tetteimtől.

2012. ápr. 8. 21:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel! Ha van kedved, megírhatod privátban pontosan milyen történés váltotta ki ezt az érzést.. hátha jól esik kibeszélni.
2012. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 zoli17 válasza:
71%

hú de sokszor voltam így... túl sokszor b.tak át.

nem magamtól jött az érzés, sulykolták belém.

(tönkre tettek mindent amit alkottam- kibabráltak velem, tényleg fölösnek éreztem magam)

reggel felkeltem mától sz.rok rájuk. lementem a tóra pár sörrel, 2 nap múlva tovább álltam, elmentem a közösségi házba új emberekkel találkozni, beszélgettünk.. még mindig nem volt kedvem hazamenni, padláson alakítottak ki nekem helyet, el voltunk... duna parton néztük a naplementét, gitároztak nekem, egész nap a szilvafát legeltem...


azt vettem észre 1 hete úton vagyok, semmi rosszra nem gondolok, 1 hete napi 3 dolárbol élek, rontom a who statisztikát. a gyomorsavam felére csökkent, alakomnak is jót tett napközben 20 km eket tekertem a város körül, szinte csak gyümölcsöt ettem. minden napra jutott ingyenes program, film vetítés, koncert, közösségi programok. nagyon sokat segített!

nagyon jo kis közösségi házunk lett, priviben kérd el a címet, várnak téged is.

elmentem 2 hetet dolgozni-össze vissza beosztás.

aztán megint tele lett programmal a művház. nagyon jo nyaram volt, semmibe nem került, rengeteg élmény volt, aztán vissza kelett jönni a való világba, ahol nem kedvesek az emberek kicsit se, nemsok jo történik.. most az éltet: várom a nyarat megint. sokat napon lenni, levegőn: boldogság hormont termel. hidd el nem a pénz számít, egy miliárdossal lógtam néha koncerteken, a pénz nem boldogít semennyire! pont ugyanolyan ember volt ő is a közösségben. presztizs veszteséged van?

nehéz túltenni magad rajta, de gondolj másra..

járok külföldre, idegenként belépek 1 kocsmába, próbálok elvegyülni, sok érdekeset tapasztal az ember. belógtam 1 külföldi strandra sátorral :) :) világot láttam, és közben rájöttem: nem az én életemnek nincs értelme, hát végig buliztam a nyarat a semmiből, hanem.... a rendszer hibádzik, a tv azt sulykolja belém te legyél a sztár, mert most 1 senki vagy! körülöttem a sok droid robot, semmi élete, pedig sokat költ rá. ha a munkanélküliség a gondod, tegyél rá, ha fejedre állsz se lesz több munkahely a következő 1 évben. majd utánna megkeresed az árát annak amit akarsz.


viszont ne kezdj szomorúságbol inni, csúnya vége lesz és nem vidít fel!


1 dolgot tudok: TALPRA FOGOK ÁLLNI!!


25 F

2012. ápr. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Érezted már úgy, hogy nincs értelme az életednek?"


Nem érzem, hanem tudom, hogy az életnek nincs értelme, és ezt nem tartom problémának. Bárki néhány perc gondolkodással rájöhet, hogy nincs értelme, és újabb néhány perc gondolkodással arra is, hogy ez inkább jó hír, mint rossz.


"Egy változás miatt úgy érzem, megszűnt minden, ami miatt eddig érdemes volt élnem (nem, nem párkapcsolat) és nem tudom, hogyan tovább. Tart-e valamerre az életem, vagy most kell azt mondanom, elég volt?"


Ha megszűnt az a mintázat, ami alapján eddig élted az életed, akkor ebben a rossz hír az, hogy egy kicsit gondolkodni kell, újra ki kell találni, mihez kezdesz. A jó hír pedig az, hogy ebben a tekintetben bizonyos mértékig szabadon dönthetsz.


"Egyáltalán, fel kellene keresnem szakembert?"


Igen, ha úgy érzed, egyedül nem tudsz továbblépni. Ne vesztegesd az időd valamiféle hamis büszkeségérzetből vagy dacból.

2012. ápr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékes válaszokat.


Kedves lepontozó, Neked feltehetően kimagaslóan remek ötleteid vannak, megkérlek, oszd meg velünk...

2012. ápr. 9. 19:49
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ebből úgy lábaltam ki, hogy mély filozófiai elmélkedések folyományaként rájöttem arra, hogy az élet értelme az, hogy nincs neki. Szóval a lényeg csak annyi, hogy létezz és éld meg a dolgokat. Sokat, tudom, nem segít, de valamit remélem igen.
2012. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Éreztem ilyet, de így visszatekintve a kilátástalanság miatt gondolhat ilyesmit az ember. Még öngyilkosságra is gondoltam, de ez idővel elmúlik, aztán mikor visszagondolsz rá meglepődsz hogy hogyan juthat ilyen dolog az eszedbe. Akarat kell és kitartás. Az a helyzet, hogy sokszor a barátok és a családtagok is rengeteget segítenek a helyzeteden, de ha nincs olyan akibe ilyen szinten megbíznál, akkor mindenképpen keress fel egy szakembert.
2012. ápr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Éreztem. Tudtam, hogy baj van, és én is tudtam, hogy ebből ki kellene másznom. Egy ideig próbálkoztam egyedül, aztán meguntam. Elmentem szakemberhez. Ő akkor azt mondta, előbb kellett volna mennem, akkor megúsztam volna kevesebb gyógyszerrel is. Kaptam bogyókat, fél évig kellett szednem őket. Kicsit tartottam a dologtól, mert annyi mindent hallani erről. De aztán nem volt gond, fél év után simán letettem, és azóta is rendben vagyok.

Ha úgy érzed segítség kell, fordulj orvoshoz...

2012. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Nálam azért kezdődtek a tünetek, mert tudok itthon mit kezdeni magammal. Nincs munkám, jelenleg a főiskolán az utolsó tantárgyamat végzem, és rengeteget vagyok itthon egyedül. Amit az orvosom ajánlott, hogy alakítsak ki egy napi rutint kezd használni úgy érzem. Próbálkozz te is valami hasonlóval, próbálj meg magadnak teremteni valamit, főzz, takaríts, kertészkedj, nálam a takarítás, a sport és a rajzolás eddig működik.
2012. ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!