Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem nem érdemlem meg,...

Úgy érzem nem érdemlem meg, hogy éljek. Érez még így valaki?

Figyelt kérdés
Szánalmas az egész életem, ahogy én is. Egy vérbeli, igazi lúzer vagyok. folyamat az jár a fejemben, hogy egy ilyen senki, mint én nem érdemli meg, hogy éljen. Egyre csábítóbb az öngyilkosság gondolata is. Éreztetek már hasonlóan? 21/F
2012. ápr. 14. 12:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Megérdemled hogy élj!És ne azon gondolkodj hogy vess véget az életednek hanem hogy változtass rajta hogy ne legyél lúzer.Nem tanulsz?nincs munkád ?miért érzed így?
2012. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
hát nyugi nem vagy egyedül én is így vagyok mint te csak én kissé fiatalabb vagyok és én már tudom hogy megfogom magam ölni az eltűnök ebből a világból remélem azért te nem teszed meg
2012. ápr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

1. - Van munkám, és tanulok is. Viszont emberi kapcsolatokat nem tudok kiépíteni, depressziós, szociális fóbiás vagyok. Soha nem volt barátnőm se, nem is lesz. Elég ronda is vagyok, bár izmos testem van. Akármibe belefogok nem sikerül. Egy ilyen selejtnek nincs helye a Földön.


2. - Előbb-utóbb én is megteszem, majd találkozunk a túlvilágon :)

2012. ápr. 14. 12:51
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
2. hozzászóló vagyok hát lehet találkozunk de szerintem ne tedd meg hátha jobb is lesz még neked
2012. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

En is ilyen vok. Es a legrosszabb, ha elkepzelem hogy pl. csaj lennek, akkor tuti nem akarnek jarni egy ilyen fickoval mint en :'(


Ilyen a genunk, ezeket a lapokat osztotta nekunk az elet, ezzel kell megtanulni jatszani. Allitolag pokerben nem szamit hogy ki milyen lapot, a legszarabb lapbol is tud nyerni egy ugyes. Tehat, jol kell forgatni azt amink van.


Es az hogy itt vagyunk ronda emberek, nyilvan nem veletlen, az evolucioban szukseg van rank, ki tudja, milyen elonye van ennek? Mas szemelyiseg alakul ki egy olyan emberbol aki mindent megkap az eletben, jo csaladba szuletik stb.. es mas ember lesz abbol akinek mindenert meg kell kuzdenie. Szerinted melyik az erosebb, melyik maradna fent tovabb ha kidobnak oket egy olyan orszagba ahol nem beszelik a nyelvet?

2012. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
hát sajnos ebbe a világba aki kicsit is átlag alatti az halálra van ítélve elég szarvilág ez de ez van
2012. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
egy végső stádiumban lévő rákos valószínűleg röhögne az érzéseiden
2012. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy én magam is önbizalomhiányban szenvedek, bizonyos dolgokon egyenlőre képtelen vagyok átlépni, de hiszek abban hogy egyszer eljön az én napom is és megoldom őket. Ne hagyd már így el magad, ezzel nem fogsz javítani a helyzeteden. Tudom mit érzel, éreztem már így én is, de ez csak a teljes kilátástalanságból ered. Hidd el, ha kikerülsz majd ebből az egészből, akkor teljesen meg fog változni a hozzáállásod és majd nevetni fogsz azon hogy ilyenekre gondoltál. Mint a viccben:

-Olyan kemény az élet mint a farkam.

-És olyan rövid is.

Épp ezért küzdjél. Legyél akaratos. Az öngyilkossággal mit oldanál meg úgy mégis? Még azokat is tönkretennéd akik szerettek. Arról meg nem is beszélve hogy az élet csak egyszer jön be mindenki életébe, többször nem. Miért érzed magad senkinek? Mert megaláztak? Kik? Ismerősök, a többi srác a suliba, a szüleid???? Nincs önbizalmad? Miért? Pedig építhető! Csak annyit akarok mondani neked, hogy soha ne add fel mert olyan nincs hogy valamire nincs megoldás. Mindig van kiút. Tudom hogy olyan ez az egész érzés mint egy mesebeli labirintus, de gondolj bele, ha Thészeusz kijutott belőle, akkor te is kifogsz. Meg már előtted olyan sokan. Szóval soha ne add fel.

2012. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

pont ugyanúgy gondolkodtam, mint te...

de pár napja eljárok otthonról és ez nagy dolog, mivel nagyon régóta nem mozdultam ki és valahogy visszatért az életkedvem

neked is valami hasonlót javasolnék

21 L

2012. ápr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Még szánalmasabb lennél, ha öngyilkos lennél. Benne vagy mélyen a szarban, senkire nem tudsz számítani, azt látod magad körül, hogy mindenki milyen boldog, mennek bulizni, bebaszni, mennek dolgozni, élik a kis szaros életüket, te meg szenvedsz. Tudom milyen ez, én is ilyen vagyok. Továbbá dagadt, meg szőrös, meg alig van ruhám, a cipőm beázik, stb. De tartom magam. Egyfajta tudatosságot felépítettem magamban: nem leszek gyenge, és soha a büdös életbe nem fogom hagyni, hogy öngyilkosságon gondolkodjak, vagy szomorkodjak, meg sajnáltassam magam. Senkire nem lehet számítani, csak önmagadra. És csakis önmagadon tudsz segíteni. Mert mindez a fejedben történik, és ott is kell rendet rakni. Tudsz-e annyi erőt összeszedni, hogy nem választod a lehető legröhejesebb, és legszánalmasabb lépést, hogy megölöd magad, és rendbe hozd saját magad?
2012. ápr. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!