Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha sokáig nem áll módomban...

Ha sokáig nem áll módomban intellektuális környezetben lenni, akkor elbutulhatok?

Figyelt kérdés

És ha igen, ez visszafordítható?


Mindig is zavart a buta beszéd, de mostanában különösen érzékeny vagyok rá. Ha meghallok, valamilyen hülye kocsmai dumát (nem kocsmában, csak én hívom így), fizikai tüneteim vannak, annyira irritál. Biztos ismeritek azt a szituációt, mikor valakik például politizálnak, és egymást heccelve átkozzák adott politikust, butábbnál butább átkokkal, és érvekkel. De nem kell feltétlenül politikára gondolni, lehet szó általános társadalmi kérdésekről, vagy hasonlóról. A lényeg, hogy az illető hall valami okosságot, és azt hangoztatja, hergeli magát, és örül magának, hogy milyen okosságot beszél... Áhh... Sok időt kell ilyenek között töltenem, és szinte alig van lehetőségem intelligens, tanult emberekkel beszélgetni. :( Félek, hogy magam is elbutulok. Régen rengeteg beszélgettünk tudományról, érzésekről, eseményekről, bármiről... Erre mostanában nincs lehetőségem. Egyedül a párom lenne, de vele meg nem találkozom elég gyakran. Ha együtt tudunk lenni, kevés időnk van nyugodtan beszélgetni.



2012. ápr. 14. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, igen, az ingerszegény és egyoldalú környezet eredményezhet ilyet. A kocsmai beszélgetések amúgy élvezetesek: régebben mindig beültem egy kis kritikai megfigyelésre, és témától függően megpróbáltam kitalálni, ki mit fog mondani, mi lesz a véleménye. A problémád hasonlít egy kicsit a börtönlakókéhoz is: eltompulnak, mert nincs friss hír, nincs vita, csak "élet van".
2012. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
szerintem nem lehet elbutulni igy...minden tőled függ, hogy miket olvasol, miket nézel meg a neten, nemcsak attól hogy kivel milyen eszmecserét váltassz..:)
2012. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Járjál sokat könyvtárba, vagy színházba. Oda nem járnak más ronda emberek.
2012. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem mindentől elszigetelve élsz ilyen emberek között, akkor nincs mitől tartanod.

Hiszen olvashatsz, művelődhetsz egy magadban, aztán a szabadidődet csak a neked megfelelő körrel töltöd el.

2012. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
10%

Átérzem a helyzeted!


Nagyon szeretem a tudást. Szeretek olvasni művelődni gondolkodni de a környezetem legtöbb tagját már elhagytam jóltájékozottságban. Sokszor vissza kell fognom magam hogy ne hozzam őket zavarba egy egy idegen szóval kifejezéssel vagy csak a téma megválasztásával.


Ennek viszont az az eredménye hogy a megfelelő intellektuális partner hiányában tompultak a képességeim.

Szerencsére nem élek zárkában így van lehetőségem ha más nem az interneten beszélgetni. Ezt javaslom neked is.


Én így találkoztam már olyan emberekkel akikkel nagyon jókat tudtam beszélgetni. És nem csak kérődzés volt az aktuálisokon vagy a már megszokott témákon. hanem produktív eszmecsere.


javaslom még hogy kezdj bele naplóírásába agy versek könyvek történetek írásába. A kedvelt témáiddal vagy pusztán csak azért hogy ne satnyuljon el a szókincsed vés a gondolatmeneted sem.


Ha élőben nincs kivel beszélni a magad szintjén, legalább a papír meghallgat! :D

2012. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól butulhatsz el, ha egyáltalán nem használod az agyad, nem attól, ha bizonyos ideig ostobaságokat kell hallgatnod.
2012. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!