Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy az ember...

Miért van az, hogy az ember tudja, h nem jó amit csinál, mégsem bír változtatni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Mert egyszerubb ucsorogni es ugyan azokat a kliseket ismetelni, mint nekiallni csinalni valamit ami a megszokottol eltero.
2012. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ilyen vagyok. Minden nap megfogadom, hogy ez a nap más lesz, aztán úgy fekszem le hogy ma sem csináltam semmi hasznosat.

Szerintem azért van mert az ember szeret ellenni a kényelmes kis zugában, csinálni a megszokottat, mert tudja, hogy abból semmi rossz nem lehet. Ha viszont elkezdene mást csinálni amit eddig megszokott akkor abból lehet rossz is, és szerintem mindenki ettől fél. Meg úgy alapjában véve valamennyire minden emberben megvan ez az ismeretlentől való félelem.

Kicsit pontosíthatnád a kérdésed egyébként, hogy pontosabb válaszokat kapj.

2012. ápr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Amugy a valtozas nem feltetlen rossz, sot! Ha ugy erzed tenned kene valamit, akkor a mostani korulmenyeidet se erzed tul jonak. Ha ebbol indulsz ki, akkor minden valtozas csak pozitiv iranyba vihat! Allj fel, lass neki annak amit tenni szeretnel, alakitsd, munkald es meglesz a gyumolcse.
2012. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennek többféle oka lehet. Lehet egyszerűen az önfegyelem hiánya. Az önfegyelem persze nem valami rejtélyes dolog, megfelelő szervezéssel rá tudod venni magad a cselekvésre.


Egy másik probléma lehet, ha igazából, nem is tudatosuló, vagy magad számára nem bevallott módon, nem akarod azt csinálni, amiről nyilvánosan azt állítod, hogy akarod. Pl. lehet, hogy mindenkinek azt mondod, hogy a célod felépíteni egy házat, megszerezni egy jó állást, megházasodni stb., de közben ezt valójában nem akarod, mert több felelősséggel, kockázattal vagy munkával jár, és ezért inkább elszabotálod a saját erőfeszítéseidet, aztán a végén azt mondod, hogy "próbáltam, de nem ment".


Ha valamit próbálsz, de nem sikerül elkezdeni vagy véghezvinni, akkor az első kérdés az, hogy valójában akarod-e, a második kérdés pedig az, hogy fel lehet-e bontani apró lépésekre, amik megkönnyítik az elkezdését.

2012. ápr. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!