Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tud változtatni az ember a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tud változtatni az ember a természetén?

Figyelt kérdés

Mit tehetnék egy ördögi körben élek. A barátommal 2,5 éve vagyunk együtt, jól megvagyunk, én 20 ő 18,5 éves. Én nagyon makacs, és főleg büszke lány vagyok, ő pedig önzetlen és érzékeny. Az erősebb egyéniségem miatt ő szinte teljesen betört, érzem magamon hogy felborultak az arányok.

Ezzel két problémám van.


Egyrészt szeretnék rá felnézni, hogy néha izguljak hogy kellek-e neki vagy sem, hogy ne mindig csak bújjon, meg rám hagyatkozzon, hanem legyenek saját programjai is.

Másrészt meg, ha nagy ritkán kimegy a haverokkal iszogatni, akkor meg megalázva érzem magam, meg elhordom mindennek.

Általában együtt szórakozunk, nagy ritkán havonta egyszer-kétszer megyünk egymás nélkül, de általában nem egyszerre, így a másik mindig otthon van, ha az egyik szórakozik. A barátom szó nélkül tűri, néha fel is hív, hogy jól érzem-e magam, én viszont fordított helyzetben megalázva érzem magam, hogy éli világát, miközben én otthon ülök. Nem tudom, hogy mi lehet az oka, hogy ilyen vagyok. tudom hogy helytelen és felháborító. Lehet hogy a régebbiek miatt lettem ilyen. Májusban az érettségi időszakot például végigbulizta (nem is sikerült neki túl jól), én meg három hétig itthon voltam és emelt érettségire tanultam, volt hogy azt mondta 10re hazaér, majd hajnali 1kor hazaesett kottásan, és azt ecsetelte msn-en, hogy de jól érezte magát. Ebből nagy vita lett, majd másnap azt mondta éjfélre hazaér, és háromkor ért haza, másnap meg azt mondta eszébe voltam éjfélkor, de valamiért nem ment haza, pedig még csak jól sem érezte magát odakint. Ez már régen volt, azóta jelentősen kevesebbet járkál el (suli miatt csak hétvégén vagyunk otthon, és azt általában otthon töltjük), de akkor is így felkapom a vizet. Szeretném hogy kicsit erősebb kiállású, férfiasabb legyen, de ha ellenkezik valamiben azonnal blokkolom a beszólásaimmal meg a viselkedésemmel. Hogyan tudnék túllépni ezen az undorító természetemen?? Vagy ez egy tipikus se veled-se nélküled állapot lehet? Egyébként a boldogságunknak ezen kívül semmi nem szabna gátat, ő kedves és aranyos velem, meg is bízhatok benne, de az a baj hogy én követelem magamnak a személyes teret, másnak viszont nagyon nehezen tudom megadni. Szükségtelen itt leoltani, a problémát én is látom, illetve a hibáimat, inkább tanácsokat szeretnék kérni, hogyan tudnám ezt megoldani, és magam mögött hagyni. köszi elöre is


2011. nov. 12. 23:25
 1/8 Solarian ***** válasza:
Persze. Csak elhatározás kérdése.
2011. nov. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én már elhatároztam számtalanszor... de egyszerűen nem sikerült levetkőznöm ezt és kva sok veszekedésünk volt már ebből, hogy makacs g..i vagyok
2011. nov. 12. 23:42
 3/8 A kérdező kommentje:
és lesz is még, mert most is bulizni van, miközben én itthon vagyok és legszívesebben felpofoznám és dögöljön meg :SS
2011. nov. 12. 23:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem volt elég nagy az elhatározás. Mindenki meg tud változni elég akarással.
2011. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szokták mondani: vér nem válik vízzé.

De azért ennél árnyaltabb a helyzet: mivel megvan benned a változásra az igény, lassan el tudod kezdeni kitolni a saját határaidat. Lépésről lépésre el kell fogadnod, hogy nincs minden tekintetben hozzádláncolva, ugyan úgy emberi lény, mint te. Gondold meg kétszer, mielőtt visszaszólnál neki: tényleg szeretnéd elnyomni őt néhány szóval? De neki is megmondhatod nyugodtan, hogy álljon már ki magáért.

A lényeg: nehéz, de kellő elhatározással megváltozhattok mindketten.

2011. nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Solarian ***** válasza:
Hát figyelj. Ha én meg tudtam komolyodni akkor te is meg tudsz változni.
2011. nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Solarian ***** válasza:
Amikor épp elkezdenél veszekedni akkor képzeld el amgad kivülről. Tetszik amit látsz? Akkor nyugodj le.
2011. nov. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

az utolso válaszban minden benne van. respect.


de az a baj hogy amig ki nem adom magamból addig borzalmasan rág belülröl és nem nyugszok le amig ki nem adom, azt viszont csak ilyen hulladék stilusban tudom :S és azt szeretném hogy ne csak magamban tudjam tartani, hanem teljesen magam mögött hagyjam, hogy ne is legyen mit kiadni magamból...

2011. nov. 13. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!