Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennek a fóbiának mi a neve?

Ennek a fóbiának mi a neve?

Figyelt kérdés
Már egészen kicsi korom óta félek a különböző (növényi eredetű) gömbölyded, tüskés növényektől, termésektől, stb. Ha az erdőben sétálunk, meglátok valami bogáncsot, vagy valami kaktuszra emlékeztető növényt, messziről elkerülöm, ideges leszek, kiráz a hideg, elakad a szavam, bepánikolok. Ennek a fóbiának mi a neve? Ha lehet, hogyan lehet tőle megszabadulni? Másnak is van ilyen? Egyáltalán miért alakult ki?

2012. ápr. 16. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Számtalan tárgy van, ami gömbölyded. Most akkor is elővesz ez a fóbia, ha az utcán, piacon, kirakatban látod meg? Vagy csak az erdőben? Jut eszembe: az erdőben nincsen is kaktusz.

Sztem ez nem olyan nagy probléma, hogy sebészhez menjél vele, hogy szedjék ki belőled. Fogj egy ilyen kis izét a kezedbe, és nézegesd meg közelről, hogy nem bánt.

2012. ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a neve, de az tényleg használ, ha szembenézel a félelmeddel. Én arachnofóbiás voltam, tehát paráztam a pókoktól. Aztán egyik nap, amikor találtam egy pókot, hagytam, hogy a kezemre másszon és járkáljon rajtam. Szörnyű volt, de azóta el tudom viselni őket.


Nézz szembe a félelmeddel.

2012. ápr. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Az a dolog csak akkor vált ki belőlem félelmet, ha egyszerre tüskés és gömbölyű. Biológiából én sem buktam meg, hogy azt higgyem, hogy az erdőben kaktusz is van. Én arra akartam kitérni, hogy ahhoz hasonló dolog. A legfontosabb pedig az, hogy ilyen csak növényeknél van. És nem attól félek, hogy megszúr, hanem a forma vált ki belőlem félelmet. És köszönöm szépen a véleményed!


Második válaszolónak: Igen, már mondták nekem, hogy nem bánt, stb. Elejinte nem is nagyon érdekelt amit mondtak, de szépen lassan kezdek a félelmemmel megbarátkozni. Köszönöm szépen véleményed.

2012. ápr. 17. 14:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Amit hozzáfűznék, plakáton fel sem tűnik, de ha az valódi, akkor igen.
2012. ápr. 17. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!