Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Szorongás,...

Mi lehet ez? Szorongás, depresszió? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kicsit összetett a probléma, de megpróbálok rövid lenni. Az elmúlt 4 hónap alatt teljesen lecsúsztam mentálisan, amire semmi okom nem volt. A lényeg, hogy 1 éve olyan pozícióba kerültem a munkámban, amiről mindig is álmodtam, azóta pedig ez egyre jobb lett, végül elértem a legmagasabb pozíciót a cégnél. Vagy a felelősség riasztott meg, vagy valami más kattanásom történt, de ezt a sikert nem igazán, vagy nehezen tudom kezelni, és valamiféle generált szorongás tört rám. Ahogy az lenni szokott, először a közelgő eseményektől kezdtem el félni, utána, amikor gond nélkül túl lettem rajta, persze úgy, hogy előtte kicsináltam magam és a környezetemet is, a következő eseményre kezdtem görcsölni. És belekerültem ebbe az ördögi körbe. Hogy persze ne ilyen egyszerű legyen, hozzájött még egy jó kis hipochondria, minden baromsággal orvoshoz mentem, kivizsgáltattam magam, szerencsére minden rendben, egyedül a gyomrom krepált be az idegtől, na meg magasabb a pulzusom, szintén a nyugtalanságtól. Ez így rendben is volt, de mivel a szorongásom eluralkodott rajtam, most egy kis depresszió is felütötte a fejét, amire már azt kell, hogy mondjam, elég volt. Az életemmel minden a legnagyobb rendben, sőt, már lassan úgy gondolom, jobb is, mint amit megérdemlek (ugye, depresszió?), viszont kezd aggasztó lenni a viselkedésem. A közelemben lévők értetlenül állnak a dolgok előtt, ahogy én is, de mégsem tudok küzdeni ellene. Eddig erősnek hittem magam, de úgy látszik, hogy ahogy elértem a karrierem szempontjából, amit szerettem volna, leblokkoltam, és megijedtem tőle. Az online tesztek alapján csúnyán szorongó vagyok, viszont a depi tesztem alapján most már az is. És nem 1-2 pont választ el a jó eredménytől, hanem rögtön a legdurvább, súlyos depresszió jött ki. Ez biztosan így van, de itt jön a legnagyobb problémám. Nem megyek sem pszichológushoz, sem pedig pszichiáterhez, mert nem szedek gyógyszert. Tudom, a legtöbben majd azt írják, hogy akkor így jártam, viszont sem a családom miatt, sem pedig a munkám miatt nem tehetem meg, hogy nyugtató, antidepresszáns, vagy bármilyen hasonló szerrel éljek. Főleg, mert szeretnék magamtól olyan lenni, mint régen, és mert úgy gondolom, ha abba menekülök, az már a vég. Egyedül, csak a gondolataimnak köszönhetően kerültem ebbe az egész nyavalyába és nem vagyok hajlandó kemikáliákkal egy kényszerített nyugalmat magamra erőltetni, mert attól nem lesz jobb, ráadásul semmire nem akarok rászokni, hogy előbb este, aztán már reggel is, végül mindig szedek valami nyugtatót. A kérdésem arra vonatkozna, hogy volt-e már valaki hasonló helyzetben, meg lehet-e kerülni az orvost, vagy egyáltalán mi a fene van velem? Időnként jobb, olyankor reálisan látom a dolgokat, és magamat is, és elönt a szégyen, de aztán megint legyűr ez a gondolatlavina, amiből elég nehéz kijönni. Próbálkoztam meditációval, de felidegesített, hogy nem sikerült és kudarcnak éltem meg. Ha valaki esetleg tud tippet adni, hogy mit csináljak, azt megköszönöm. Ami még kicsit aggasztó, hogy a szorongó periódusomban felütötte a fejét az elkeseredettség, és a félelem olyan foka, hogy a legrosszabb is eszembe jutott. Ez csak egy gondolat volt, nem is hiszem, hogy komoly, de ez már annyira megrémített, hogy valamit szeretnék tenni a javulásom érdekében.
2012. ápr. 18. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyedül ebből nem fogsz kimászni. Ha jól kereső ember vagy, és erős ember is, valódi belső erővel, akkor ajánlom, hogy olyan pszichiátert keress meg, aki pszichoanalízissel is gyógyít, nem gyógyszerez, csak ha muszáj, és segít neked, hogy megtalál a bajaid valódi, mélyben fekvő okát; majd pedig segít átstrukturálni a személyiségedet.


Ha ezt nem vállalod fel, akkor a bajaid csak rosszabbodni fognak.

2012. ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Márkkkk ***** válasza:
Miért félsz az orvostól? A pszichoterápia tök jó dolog, nem fognak begyógyszerezni ha nem kéred. Ajánlom a homeopátiát, a Bach-virágterápiát is. Ha nem mesélsz róla, senki sem fogja megtudni. Csak profitálhatsz belőle.
2012. ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ameddig lehet, szeretném elkerülni az orvost. Vannak, akik beszélgessenek velem, így nem hinném, hogy az bármit is segítene, ezért gondolom gyógyszert akarna írni, amit meg nem veszek be. Kicsit komplikált a helyzet. :(
2012. ápr. 18. 15:47
 4/12 A kérdező kommentje:

Márk:

Azért félek az orvostól, mert nem indokolja semmi a viselkedésemet, így nem fog tudni velem mit kezdeni, csak felír valamit, hogy nyugodjak le.

A virágterápiáról már sokat olvastam, egy a baj, nem hiszek benne, és így nehéz belevágni.

2012. ápr. 18. 15:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Szedj omega3-at és egy jól megválasztott multivitamint! A B vitaminok külön fontosak benne (vagy mellé pluszban). Illetve a C és D vitamin is! (Viszont az A vitaminra, vasra és kálciumra oda kell figyelni, hogy ne vigyél be belőlük túl sokat.)


Ha a tested összeszedi magát, utána a szorongáson simán túllépsz és a depresszió is elillan. Természetesen egy pszichológussal addig nyugodtan elbeszélgethetsz hetente/kéthetente anélkül, hogy antidepresszánst kéne szedned. (Még akár utána is, hiszen az önismeret sosem árt. :)) És, ami még nagyon fontos: sportolj, mozogj sokat!!!


Az ilyen ok nélkülinek tűnő depressziók, szorongások legtöbbször a helytelen életmód és a vitaminhiány következményei. Tulajdonképp nem sok közük van a gondolataidhoz, hiszen azokat simán befolyásolja a vitaminhiány.

2012. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a pszichológus nem fog neked felírni semmit, ha te nem akarod! Ha te azzal mész oda hozzá, hogy csak pszichoterápiát akarsz mindenféle gyógyszer nélkül, akkor ő áll elébe és majd rengeteget fogtok beszélgetni a problémádról olyan megvilágításban, amilyenben másokkal nem tudsz, nem mersz, vagy nem akarsz. Amelyik pszichológus erőltetné a gyógyszerszedést, azt meg rögtön ott kell hagyni!
2012. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: pszichológus nem orvos, tehát nem erőltethet semmiféle gyógyszert, csakis az orvos írhat fel gyógyszert!


Kérdező: te tudod.

Egy biztos: a legbölcsebb és legerősebb elmék sem tudnak egyedül kimászni a gödörből, mindig kell egy valaki, aki kívülről látja az utat.

Azt nem tudom, hogy miért teszed fel ide a nyavalyodat, ha valójában minden segítségadásra az a válaszod, hogy "igen, de..."


Mit is akarsz valójában?

2012. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a pszichológus nem írhat fel gyógyszert, de ez még nem akadálya annak, hogy erősen ajánlhasson valamit. (Az egyszerűség kedvéért nem részleteztem az előbb, bocs.)
2012. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.

Időpont ma 18:54


Köszönöm a választ, a vitaminokat és omega 3-at is megpróbálom.

2012. ápr. 18. 23:48
 10/12 A kérdező kommentje:

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.

Időpont ma 19:04


Azért ide írtam, mert érdekelt más véleménye a dologgal kapcsolatban, és gondoltam kapok hasznos válaszokat. Szerintem kaptam is. Egyébként pedig nem utasítok el mindent, csak sokat olvastam a témáról, és akármi is legyen ez, ami velem van, kizártnak tartom, hogy gyógyszert szedjek rá, mert az a legkönnyebb út, de biztos, hogy nem a legeredményesebb, hiszen azzal nem oldódik meg semmi, csak ideig-óráig enyhül. Alternatív megoldások érdekeltek, esetleg valakinek a véleménye, aki hasonlót érzett és túljutott rajta. Ennyi.

2012. ápr. 18. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!