Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos, depressziós...

Szorongásos, depressziós állapotra melyik gyógyszer a jobb a Rivotril vagy a Xanax?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A rivotril és a xanax nyugtatók. Mégpedig az antidepresszáns gyógyszerek nyugtatói. Önmagukban nem sokat javítanak a szorongáson, és a depresszión. Hogy kinek melyik a jobb, azt pszichiáternek kell eldönteni.
2012. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
alig van köztük különbség
2012. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Anyósom pl.: Frontint szed rá..
2012. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A depressziót csak még súlyosabbá teszi.

Szorongásra elég a xanax, nem kell oda rivotril.

2012. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aranyhajulany válasza:
egyik sem... jóga + nyugtató teák, esetleg homeopátiás szerek. xanaxot nem szedtem, de 2 rivo engem pl annyira kiüt, h beájulok és fogalmam sincs mi történt órákig. simán rá lehet szokni ezekre és akkor majd olyan kérdéseket teszel fel, hogy hogyan lehet leállni ezekkel a szarokkal. ezek nem nyújtanak megoldást, csak enyhítik a tüneteket. azokat egy friss szerelemmel + boldogsággal te is tudnád. csináld azt, amit szeretsz! és ne szedjél ilyen szarokat! amúgy meg ha nagyon szedni akarsz valamit, azt szedd, amelyiket a doki felírja neked...
2012. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Javasolnék egy jó terápiát és pozitív önszuggesztiót, személyiség fejlesztést.

Mondom ezt több éves pánikbetegséggel és rivotrillal a hátam mögött. Nekem már sajna kevés esélyem van leszokni de már csak egy részét szedem annak, amit eleinte de nekem nagyon durva tüneteim voltak sajnos későn jutottam orvoshoz inkább mindent lenyeltem, aminek meg lettek a következményei.

Sajnos már hozzászoktam így csak annyit tudok javasolni, hogy amíg megy gyógyszer nélkül ne szedj semmit, inkább egy pszichológus. Ha az egyik nem válik be akkor a másik de semmiképp ne a bogyók körül forogjanak a gondolataid.

A legtöbb amit még biztonsággal ajánlanék ha már annyira nem tudod magad tartani akkor próbálj meg valami gyógynövényes dolgot vagy orbáncfű teát. Nekem ezek a betegségem előtt beváltak. Vannak nyugtató teák, ezekhez nem szoksz hozzá nincsenek elvonási tünetek. Viszont nem fogják megoldani a valós problémákat

De én is azt mondom előbb menj orvoshoz és ássatok le a probléma gyökeréig.

2012. máj. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a xanax való arra de nehéz róla leszokni, én még mindig nem tudok....a rivotril meg inkább altató nekem arra írták ki egykor
2012. okt. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!