Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot ajánljátok...

Melyik küzdősportot ajánljátok utcára?

Figyelt kérdés
Már kb. 4 éve kyozok(kyokushin k.), de szerintem utcán nemigen tudnám megvédeni magam vele. Ennek egyik oka az, hogy pl kyoban nincs fejre ütés(csak kihonban, de az más), ezáltal nem is nagyon tanuljuk az élesbeli védését. Amivel ki kellene védeni az a jodan uke, ami sztem nevetséges, pláne ha utána ágyékon rúgnak stb. Egyszóval ebben a sportágban a küzdelem elég szabályokkal teli, de az utca mint tudjuk nem az. Egy másik ok egy fegyver. Mit tegyek ha késsel támadnak rám? Erre nem tanít a kyo. Arra lennék kíváncsi, hogy ti mit ajánlanátok. Utána néztem, és a defendo / krav maga-t találtam, de viszont sok helyen azt olvastam, hogy sz*rt se ér... Szóval nem tudom mitévő legyek. Válaszotokat előre is köszönöm.

2012. ápr. 14. 23:41
 1/9 anonim válasza:
Kickboxal 180cm-ig lábbal pofozol, nagyobbakra ott lesz majd a karod! Jiu jitsu meg nagyon jó elhárító fogásokra, de csontot is tudsz vele torni. Én személy szerint kickoxoztam és szerintem nagyon jó, uncsitesóm meg jiu jitsu harcos és sokszor tett "sakk matt" helyzetbe amikor verekedtunk.
2012. ápr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kezdőknek nem ér sokat valóban.

de mivel már van némi tapasztalatod,ezért ki fogod tudni szűrni a parasztvakítós részeket,ha lemész egy ilyen edzésre és fel tudod majd használni a számodra hasznosakat.

amiket meg írtál ütéskivédés.

nem lehet kivédeni az ütést.

vagy eldukkingolsz és kontrázol vagy fogsz,vagy kettős fedezékkel,könyökkel tompítasz.

ha meg már elől van a kés,akkor fuss.

de önvédelmi edzéseken ezt is pontosan ki szokták elemezni.

konkrétan azt,hogy ha már látod,hogy probléma lesz,akkor nem adsz időt semmiféle kés előhúzásra,hanem csírájában próbálod meg elfojtani a fenyegetést.

elsőnek ütsz,nem adva esélyt a kibontakozásra,végig közel maradva,hogy legyen ideje a zsebébe nyúlkálni.

egyébként meg a kézitusát kihagytad.

az is önvédelmi dolog.

a fejütés lényege edzéseken meg az,hogy szokd,ne legyen ismeretlen,ezért valóban hátrány ez a kyoban,mert ha meglepődsz tőle,az kizökkenthet.

2012. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 DownDownDown ***** válasza:
kickbox:)
2012. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2. nem lenne meglepetés, mivel fejrúgás van, amit párszor bekaptam, szval hozzászoktam vmilyen szinten
2012. ápr. 15. 00:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Jujutsu, JKD, kali, különböző kung fu ágak.
2012. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

okinawa karate.


leghatásosabb és legbrutálisabb.egyes okinawai mesterek másodpercek alatt meg tudnának ölni.nem vicc.én shotokanra járok,de a mesterem miután járt okinawán elkezdett oda kacsingatni.magyarországon nem hiszem hogy tanítanak ilyet:D.minden esetre az okinawai mellett elbújhat a shotokan,kyo és a másik 2 ágazat is.

2012. ápr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utcai helyzetekben való önvédelemre egyértelműen a Krav Maga, én szerintem.
2012. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
krav maga!
2012. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Én szívem szerint a "Jeet Kune Do" és a "Kali" párost ajánlanám ha van rá lehetőséged. Persze jó oktató mellett. A Jeet Kune Do remek pusztakezes harc, valamint tapasztalatom szerint remekül fejleszti a reflexeket is, a Kali pedig a késharc ami az utcán szerintem eléggé el kell. Szerintem Krav Magában ne nagyon gondolkodj mert az inkább divat önvédelem itt Mo.-n, és az oktatók általában pénzéhesek..(tisztelet a kivételnek!) Ha meg igen hirtelen haragú vagy akkor ajánlanám mellé a Tai Chi-t, igaz hogy általában az idősebbek használják, de remek nyugtató..:)

2012. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!