Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire jó a gáncsolás? Hogyan...

Mire jó a gáncsolás? Hogyan kell jól gáncsolni? Milyen gáncs fajták vannak, melyik mire jó és melyik hatékonyabb?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ezeket a gáncsolásokat a judoban, jitsuban és az önvédelemben is szokták használni. De pontosan milyen fajta gáncsok vannak? Milyen testi adottság kell ehhez? Pl. adott helyzetben egy alacsonyabb, gyengébb lány is elgáncsolhat egy fiút? Hosszabb vagy rövidebb lábakkal lehet könnyebben gáncsolni? Ha tudtok jó bemutató videókat linkelni, megköszönöm!

2012. ápr. 16. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

hogy kibillentsd a másikat az egyensúlyából.

van külső és belső gáncs,de én inkább a lábsöprést szeretem.

ezt is lehet kívülről-belülről,első-hátsó lábbal,első-hátsó lábra támadva.

2012. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

GreenTea


A gáncsolás egy nagyon széles körben alkalmazható üdvözlési forma. De alkalmas a szimpátia kifejezésére és a rászorulók megsegítésére is.

2012. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gáncsolást tanulhatsz:

Judo

Ju-jitsu

Aikido

Sambo

esetleg szabadfogású birkózás edzéseken.

2012. ápr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nagy esélyel már nem aktuális, de a gáncsokat inkább a hosszabb lábú magasabb embereknek ajánlják, hisz nekik ez könnyebb, én a 158cm-mel inkább a test dobásokat részesítem előnyben.
2019. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!