Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangokat hallok, amiket mások...

Hangokat hallok, amiket mások nem. Nagy lehet a baj?

Figyelt kérdés

Eddig csak egy-egy fura gondolat szokott bevillanni, ami egyáltalán nem illett az adott helyzethez, de ezt betudtam annak, hogy biztos olvastam valahol, vagy hallottam egy zenében.

De pár napja olyan volt, hogy szabályosan hallottam ezeket a gondolatokat. A párommal autóztunk, fáradt voltam, és a páromon gondolkodtam (vannak problémáink), amikor egy női hang azt suttogta: "meg fog halni". Eléggé megijedtem. Teljesen biztos, hogy nem aludtam akkor még, csak csukva volt a szemem.


Orvoshoz kellene fordulnom? Mi lehet ez?

Eddig nem mentem ezzel orvoshoz, mert igazából nem tartottam nagy dolognak. Depressziós vagyok, talán lehet ettől is, illetve egy másfél hete olyan sokkhatás ért minket párommal, hogy 3 napig remegett a gyomrom, talán még a stressz hatása ez is? Kicsit félek.



2012. ápr. 21. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
depresszió és szonrogó állapotok,kimerültség egyértelmű tünetei lehetnek.vmint ha depressziód van gondolom irtak fel gyógyszert, és ha az ssri tipusu vagy frontinszerű,szinte garantált valami érzékzavar..nekem is volt, söt nekem éjszakára be is van dugva a fülem és ugy hallottam valami beszédhangot jól be is f.stam
2012. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem szedek semmiféle gyógyszert, csak gyógynövényeket (tea formájában), amikor kiborul a bili. Úgyhogy attól nem lehetett, de azóta nem is volt ilyen szerencsére.
2012. ápr. 21. 18:55
 3/6 gepzene válasza:
Rekordálmosan engem is lepett már meg pár érdekes jelenség. Ha kipihenten, jó egészségben kap el az iksz dimenzió, abból már lehet egy dilemma.:)
2012. ápr. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. ápr. 22. 11:14
 5/6 anonim ***** válasza:

"Eddig csak egy-egy fura gondolat szokott bevillanni, ami egyáltalán nem illett az adott helyzethez"


Mindenkivel előfordul időnként.


"De pár napja olyan volt, hogy szabályosan hallottam ezeket a gondolatokat. A párommal autóztunk, fáradt voltam"


1-2 szó vagy mondat hallása teljesen elterjedt. Fáradtan pedig megsokszorozódnak az ilyen apró hallucinációk.

2012. ápr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :) Köszi a választ.
2012. ápr. 25. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!