Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom magam túltenni...

Nem tudom magam túltenni azon, hogy senkit nem érdekel mi van velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az elmúlt félév életem legrosszabb időszaka volt. A pánikbetegségtől a tudathasadásig minden közrejátszott, mind ezt végig csináltam úgy, hogy ha nem mondom akkor fel se tűnik senkinek. Hiába mondtam anyának meg a barátaimnak hogy mit érzek, esküszöm lesz*rták magasról. Vagy annyit nyögtek hogy "az durva". Anyáról ne is beszéljünk... néhány mentális problémám még mindig fenn áll (inkább szorongás), ami nem is lenne gáz mert megszoktam, csak egyszerűen állandóan rossz kedvem van mert rosszul esik hogy nem törődik velem senki. Nagyon egyedül érzem magam. Azt hittem, hogy normális barátaim vannak és kapok egy kis segítséget.. Nem mentem orvoshoz, ami tudom hogy hiba volt. Mit tegyek? 16/L
2012. ápr. 22. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Kamaszkorban majdnem mindenki ilyen hülyeségeket képzel be magának. Pánikbetegség? Tudathasadás? Hidd el, azt előbb látták volna rajtad, mint te magad. Ha meg ilyenek a barátaid, hogy le sem sz*rnak, ha problémád van, akkor talán újakat kellene keresni, mert az ilyen nem barát. Ha orvoshoz mész, abból csak annyi lesz, hogy felírnak valami antidepresszánst ezerféle mellékhatással, amitől még rosszabbul leszel, és mehetsz vissza újabb gyógyszerekért... szóval szépen szedd össze magad, kezdj el normális emberekkel barátkozni, anyukáddal ülj le, és mondd el neki, hogy mennyire rosszul esik a nemtörődömsége. Azt nem hiszem, hogy abszolút nem érdekelné a saját lánya. A másik meg, hogy rajtad kívül rengetegen vannak a világon, akiknek százszor nagyobb gondjaik vannak, örülnek, ha élnek, és mégis képesek pozitívan hozzáállni a dolgokhoz. Te is tegyél így, örülj a szép időnek, járj el kirándulni, ismerj meg új embereket, találd meg a lelki egyensúlyod, és mindjárt sokkal jobban fogod magad érezni.
2012. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ igen igyekszem pozitív maradni emiatt változik állandóan a hangulatom.:) Van amikor rámjön ez a "jólvan kitérdekel úgysem tudok mit csinálni" és olyankor jól érzem magam. Sajnos tényleg nem csak beképzelem, bár gondolom nehéz elhinni. Régebben én voltam az aki nem akad fenn semmin és a legnagyobb optimizmussal haladtam előre, mert vannak céljaim az életbe. Szóval nem vagyok az a minden kis semmiségből elefántot csináló ember.

Igazad van egyébként, mert időközben rájöttem, hogy a barátaim teljesen "elnyomtak" szóval most másokkal barátkozok. Nehéz lesz de muszáj mert teljesen kifordultam önmagamból.

2012. ápr. 22. 01:34
 3/5 anonim ***** válasza:
milyen tudathasadás?! az skizofrénia... nem tudom mi akar ez lenni föleg ha orvosnál se voltál...és van ilyen hogy az emberek mellöl vagy elpártolnak vagy nem értik meg..majd elmulik,cisnálni ugyse lehet vele semmit
2012. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem tudom magam túltenni azon, hogy senkit nem érdekel mi van velem. Mit tegyek?"


Szerezz barátot, majd őt érdekelni fogod.


"A pánikbetegségtől a tudathasadásig minden közrejátszott"


Valószínűleg egyik se játszott közre, csak egy kis kamaszkori idegeskedés.


"Vagy annyit nyögtek hogy "az durva"."


Akkor mégiscsak együttéreztek veled. Ennél többet mit csinálhattak volna?


"Mit tegyek?"


Itt a tavasz, aztán jön a nyár, használd ki. Bulizz, kirándulj, ismerkedj, szórakozz, sokat nevess stb.

2012. ápr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elmondtam, hogy nem vagyok hisztis. Tudom mit éltem át és a legrosszabb ellenségeimnek sem kívánom... teljesen elszakadtam önmagamtól, mintha megszállt volna valami. Fogalmam sem volt róla, hogy milyen is vagyok és milyen volt az addigi életem. 3 napig nem is mentem iskolába emiatt.. bár nem kell elhinnetek... megszoktam.:)

De már mindegy hisz új életszemléletem van és már 4 napja jó kedvem van folyamatosan, szóval azt hiszem haladok előrefelé. Köszönöm a válaszokat :)

2012. ápr. 23. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!