Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan összpontosítsam az...

Hogyan összpontosítsam az energiámat egy dologra, ha egyszerre több minden is érdekel, és egyszerre több dologgal akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés

Sok dolog érdekel egyszerre, és azok is még önmagukban is szerteágazóak, így a bőség zavarával küzdök.


Érdekel például az olvasás, de egyszerre több könyvbe is belekezdek, viszont türelmetlen vagyok ahhoz, hogy egyszerre egy könyvet olvassak el. Viszont ha belekezdek egy másikba, akkor már az szétszórtsághoz vezet engem. Viszont ha nem kezdek bele másikba, akkor a kisördög ott noszogat, hogy vajon miről maradok le, ha csak egy könyvet olvasok...


Ugyanakkor érdekel például a honlapkészítés is. De még csak az alapokat szeretném megtanulni, viszont ez is időigényes, és türelmetlen vagyok.


Továbbá érdekel a francia nyelv, és már sokszor elkezdtem tanulni, de mindig abbahagytam valami miatt. De mégsem tudom feladni. Meg bosszant, hogy csak magyarul és angolul tudok....míg más akár 3-4 nyelven is jól beszél ...


Sorolhatnám tovább is, de szerintem a lényeg így is érthető.


Mit tegyek, hogy mindegyikkel tudjak foglalkozni, és mégse forgácsoljam szét az energiámat, hogy végül egyikben sem haladok???


30/N


2012. ápr. 2. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, én magam is ezen töröm a fejem egy huzamosabb ideje:D

Azt mondják gyakorolni kell az összpontosítást. Jók erre már az alapfokú jógagyakorlatok és a jógameditáció is, de az agykontrollt és más módszereket is ajánlanak. Igazából nagyon bosszantó egy dolog, így csak felszínes tudás szerezhető. Nem Ikrek vagy véletlenül? (Tudom, hogy ez nem az ezotéria rovat, csak kíváncsiságból kérdezem.):D

2012. ápr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na, legalább azt jó tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :)

KOS vagyok (március vége)... :)

2012. ápr. 2. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
megoldást nem tudok, de ismerős probléma
2012. ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is rögtön ikerre gondoltam:) pedig vmilyen ikrek hatás lehet a szül. képletedben..vagyis ha magambol indulok ki, pont ilyen vagyok, én 25 vagyok...és ezeka dolgok miatt nem tudom pontosan milyen munak lenne való nekem, vagy miylen iskola, mert volt amibe belekezdtem utána ott hagytam, a könyvekkel is igy vagyok...nem tudom, valamilyen okos irhatna ide hogy lehetne elhatározni egy dolgot...vagy nem szétesni a részletek miatt:)
2012. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldás a kényszer. Tehát elvonulsz egy nyaralóba, ahol nincs internet és telefon, 1-2 könyvvel. És csak egy dologgal tudsz foglalkozni. Ekkor abban az egy dologban haladást érsz el, ami örömmel és megnyugvással tölt el. Legközelebb erre az élményre emlékezve nagyobb eséllyel tudod magad rávenni arra, hogy arra az egy dologra fókuszálj.


Kiköttetheted othonról az internetet, vagy járhatsz olyan helyre dolgozni, ahova napi 2x3 órát kell ingáznod vonaton, és akkor garantált, hogy rengeteg könyvet végig fogsz olvasni, mert egyszerre leginkább csak egy lehet nálad és semmi sem tereli el a figyelmed.


Szóval ha más megoldás nincs, úgy alakítsd a körülményeidet, hogy rákényszerülj az összpontosításra. És egy idő után ez menni fog magadtól is, kényszer nélkül. Mivel mindent elkezdeni a legnehezebb.


Amúgy egy csomó dolog, amiről az ember azt hiszi, hogy érdekli, nem érdekli. Persze szeretné, ha értene azokhoz a dolgokhoz, de nem érdeklik valójában. Akik valójában vagyunk, az nem feltétlenül azonos a magunkról alkotott ideális képpel.

2012. ápr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!