Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia? Bulimia? Depresszió?...

Anorexia? Bulimia? Depresszió? Vagy mindhárom? Mi lehet a kiút?

Figyelt kérdés
elég sok ideje küzdök ezekkel a dolgokkal, és mintha direkt keresztbe akarnék tenni magamnak... a barátaim egész kitartóan velem vannak, de a párom utalt rá, hogy már nem nagyon bírja ezt. és én sem. mit tehetnék? volt már valaki így? hogy jutott ki ebből? segítség!!

2012. ápr. 23. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
anorexia bulémia..ez a kettő milyen időközönként váltakozik? mert azért eltérő igencsak Nekem a bulémia (nem állandóan mostanában) depresszio van...de anorexiás nem tudnék lenni sajna..
2012. ápr. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz. Sőt, véglegesen lehetetlen kigyógyulni, mert egész életedben el fognak kísérni ezek a beteges gondolatok. Az étel, az evés, a tested, a szépség sosem lesz már számodra ugyanaz.


De muszáj igyekezned.


Gondolj magadra. A boldogság a célod, nem? Azt a szeretteid mellett találod meg. Ha a halálba üldözöd magad, nem leszel boldog. Ha a szeretteidet üldözöd el magad mellől, akkor sem. Ha lefogysz 30 kilóra, végképp nem leszel az. Csak akkor lehetsz boldog, ha szereted magad. Nem ér többet a valódi, édes boldogság néhány hamis, keserű örömben eltöltött percnél? Dehogynem ér többet.


És gondolj a szerelmedre, a családodra, a barátaidra. A te boldogságod függ az övékétől is. Nem akarod őket boldognak tudni? Nélküled sosem lehetnek azok. Látod, hogy kiállnak melletted. Most már neked kell tenned.


Sejtem, hogy érzel. Talán azt gondolod, mindent megteszel, de sajnos nem vagy elég erős... Elárulom, éppen elég erős vagy, de nem adod bele a küzdelembe az egész lényedet. Ebben a dologban légy maximalista! Ne sajnáld magad. Ott van benned minden a gyógyuláshoz, és most döntés előtt állsz. Vagy harcolsz, és akkor mindenki szemében egy hős leszel, vagy elsüllyedsz a betegségben, és egy gyenge emberként emlékeznek majd rád. Ők, akik nem élték át ezt a betegséget, nem tudják, mennyire nehéz, nem is érezhetik át. Én tudom, hogy nem könnyű. Tudom, mi az, ami gátol... De hinned kell magadban, hogy elég erős vagy, és nem az a pár perces kis cselekmény, az evés befolyásolja azt, hogy az emberek lássák, gyönyörű vagy. Mert az vagy.

2012. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, azt hiszem teljesen igazad van. Olyankor nem is tudom, hogy mi üt belém, biztosan érzem, hogy nem is vagyok önmagam, mert a régi énem élvezte az élet minden egyes percét, és értékelte a legkisebb örömöket is. Vissza akarom azt kapni, mert sokkal több voltam akkor. Köszönöm a válaszokat, erre fogok gondolni, ha megint elkezdődne az... :\. (Az első válaszolónak üzenem, hogy az anorexia és bulimia úgy jön össze, hogy mindig az a célom, hogy minél kevesebbet egyek, még ha tudom, hogy híznom kéne, és ha esetleg elengedem magam, és össze eszem mindent, amit csak megkívánok, akkor üt be a bulimia... kompenzáció kell... vagy valamilyen brutális edzés, vagy irány a wc..:S.) De amúgy szemét a világ is, mert ideál lett ez az alkat.
2012. ápr. 23. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, igazából a fiúk nem szeretik a csontsovány, sovány lányokat. Legyél izmos, sportos, feszes. Ez az ideál. :)
2012. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kedves 2. válaszoló, nagyon költői vagy, de csak tovább fokozod a kérdező bűntudatát. igenis ki lehet jönni belőle, másrészt meg ne a barátai meg a családja miatt akarjon kigyógyulni, hanem maga miatt. amíg csak mások miatt teszi, addig úgyse lesz sikeres a gyógyulás. kérdező, elsőnek menj el a körzeti orvosodhoz, mondd el a problémáidat, és ő majd segít pszichológust találni.
2012. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. amit leírtál, az alapján bulímiás vagy. orvos nem látott még sosem? anyukádéknak nem tűnt még fel?
2012. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!