Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hozzam magamat rendbe...

Hogyan hozzam magamat rendbe orvos nélkül?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években minden összecsapott a fejem felett: az iskolát egyre nehezebben viselem el, utálok bejárni és a tanulás se megy. Itthon a családommal nem jövök ki nagyon. Folyamatosan megy az ordibálás, meg a cseszegetés a szüleim és testvéreim részéről és már nem szívesen lépem át a küszöböt. Viszont mégse járok el soha senkivel, mert egyszerűen csak arra vágyok, hogy hagyjanak békében, néha azt kívánom, hogy bárcsak másnap reggel már nem kelnék fel többet és szép csöndben elaludnék örökre. Néha olyan gondolataim támadnak magammal kapcsolatban, hogy még én is azt mondom magamnak: NEM VAGY NORMÁLIS, EMBER!!!!! Viszont nem akarok evvel orvoshoz menni, mert akkor tutira kitudódna, hogy hibbant vagyok és lehet, ha beküldenének ilyennel valamilyen helyre, akkor már nem vennének fel sehova, mert hogy pchihológiailag defektes nem alkalmas semmire se. Kérem, adjon valaki tanácsot!!!!!!!18/L

2012. ápr. 22. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a tesztet, lehet, hogy depis vagy:

[link]

Van rá gyógymód, akár orvos nélkül is.

2012. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha a családod akaszt ki ennyire, akkor megpróbálhatnád vagy rendebe hozni velük a dolgokat(->pszichológus) vagy elköltözni kollégiumba vagy amire lehetőséged van


ne orvoshoz, hanem pszichológushoz menj sztem

és nyugi! ennyi (amit leírtál) nem elég ahhoz, hogy pszichiátriára küldjenek, legalábbis amíg nem teszed meg amit gondolsz(ön/gyilkosság)


megjegyzem 18 évesen jártam pszichiátriára és felvettek fősulira, tehát egyrészt felvételinél nem nézik meg, hogy szerepelsz e az orvosi nyilvántartásban, másrészt valóban nehezebb depresszió mellett akár tanulni vagy dolgozni, szóval, ha annyira súlyos lenne, akkor lehet neked is jobb lenne, ha mondjuk kihagynál egy évet, hogy összeszedd magad

2012. ápr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!