Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az iskolában a srácok elkezdte...

Az iskolában a srácok elkezdtek piszkálni, és sehogy sem akarják abbahagyni. Segítség? (több lent)

Figyelt kérdés

Nos hát az iskola kezd számomra eléggé teher lenni az olyan társaim miatt,akik imádják idegesíteni és piszkálni az embereket. A fiúk ma nagyon felidegesítettek,mert szünetben odahívtak,és közölték,hogy az egyik fiú(nevezzük N-nek) olyanokat mondogatott,hogy túl nagy szemem van, összahasonlított testileg a barátnőmmel,és miután elmondta nekik,hogy szerintük én jobb vagyok,azaz azt mondta,hogy van mellem meg seggem, trágár szavakkal is illetett-holott én visszafogott,csendes lány vagyok, nem kenyerem a ribanckodás. Mikor ezt közölték velem kb. 3 perc tagadás után, elkezdtem sírni,habár nem vagyok érzelmes típus.Nagyon rosszul esett,és most a B osztályból is elkezdtek cikizni,hogy járok a sráccal,N-nel meg hogy jó-e vele(igen,az),stb...Pedig a helyzet az,hogy 7.-es vagyok! Elegem van,az előző héten velem csak kicsit csinálták ezt,most meg teljesen tönkremegyek.Ha megmondom, hogy hagyják abba,még jobban csinálják,ha rájuk se figyelek,szintén.A barátnőm azt mondja,fogjam fel poénnak,de nekem ez nem megy.

Kérlek titeket,segítsen az,aki tud!Nagyon fáj,hogy ezt csinálják,mert okot sem adtam rá,csak kiszúrtak a tömegből.

Elnézést,kicsit hosszúra sikeredett,de ebben minden benn van.



2012. ápr. 23. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük. "Majd megunják, hazamennek..."
2012. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
pedig kizárólag az a megoldás, hogy oda se figyelsz, nem reagálsz, levegőnek nézel mindenkit, aki bánt. ha nem találnak fogást rajtad, keresnek majd más balekot, akit piszkálni lehet. velem többször előfordult az iskoláim alatt ilyen szitu, de valóban csak a passzivitás mentett meg.
2012. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,meg fogom próbálni a passzivitást!

Akkora p.arasztok,hogy ilyeneket még életemben nem láttam.

Rakparti munkás vagy max. kamionos lesz belőlük.Az értelem náluk sajnos ismeretlen kifejezés.

2012. ápr. 23. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez még semmi, engem mindig b.szogattak általánosba, ezt nem lehet szebben mondani.. Tényleg az a megoldás, ha nem reagálsz rá. Mert ha azt látják hogy nem érdekel a dolog, akkor már nem lesz olyan izgalmas dolog piszkálni téged. Mert ha sírva fakadsz, stb., akkor pont reagálsz ezekre dolgokra, így sebezhetőbb leszel számukra és még jobban rád szállnak. A másik meg hogy ezeket nem kell komolyan venni. Mindenkiben van valami kis hiba, senki sem tökéletes, beléjük tudnál kötni hogy ők milyenek, még sem teszed. Innen csak az jön le, hogy te értelmesebb vagy, az ő gondolkodásuk meg eléggé gyerekes. Meg hát ha ők szórakozásként élik meg, hogy valakit megbántanak, csak gratulálni tudok nekik! :)
2012. ápr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek éretlen kis p*csök. Velem is ezt csinálták, igaz, más volt a helyzet. Én a szüleim segítségét hívtam, amikor már kezdett nagyon elfajulni, de igazából csak rosszabb lett utána.


Az a baj a mai sulikkal, hogy senki nem szabályozza ezeket a kis hülyéket, akiket amúgy a média meg az oda nem figyelés nevel ilyenné. Tudom, ezzel a szentbeszéddel nem segítek. Annyit tudok mondani, hogy a szüleidhez kell fordulnod. Nem arra gondolok, hogy majd ők nézzenek a szarosok körmére, hanem hogy többet beszélgessetek, meg mondd el nekik pontosan, hogy mi a helyzet, ők felnőttként segíthetnek, hogy az önbizalmad javuljon. Amúgy meg ha lenne egy jó, erélyes osztályfőnök, az is véget vethetne ennek úgy, hogy kicsit elkezdi szivatni őket.

2012. ápr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!