Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak az iskolában...

Mit csináljak az iskolában tanórán amikor pánikrohamom van?

Figyelt kérdés

Eddig 3-szor volt erősebb,ezeknél ki kellett kéredzkednem kivéve az utolsót mert erőt vettem magamon,nem akartam feltűnést de iszonyú volt.De elég sokszor csak érzem hogy indul a szívdobogás de még megtudok időben nyugodni.Mit tegyek ha még egy erősebb jön?Egyre rosszabb és nem mehetek mindig ki.Feltűnést sem akarok, mert ők nem tudják hogy depresszióval kezelnek és problémáim vannak.


Köszönöm.


2011. máj. 25. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha kezelnek, akkor a dokitól kérdezd meg...!
2011. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Épp ez az hogy kérdeztem,eddig pszichoterapeutám volt és ő nem mondott semmit,azt mondta hogy az iskola váltja ki de nem mondott semmit megoldásnak hiszen iskolába járnom kell.Most küldött át pszichiáterhez de azt meg nem akarom ilyesmivel idegesíteni mert tuti azt hiszi őrült vagyok vagy csak hisztizek.
2011. máj. 25. 14:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor járnál a legjobban, ha a kezelés okáról, és tényéről értesítenéd az illetékes oktatókat. Komolyan.
2011. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Figyi, valahogy nagyon nem jó dokiknál vagy szerintem... Mégis mit kezelnek rajtad, ha ezzel nem foglalkoznak?! A tanároddal beszélhetsz, lehet, hogy tud segíteni valahogy, de a legfőbb az lenne, hogy olyan orvos(ok) kezeljenek, akik foglalkoznak a problémáiddal!
2011. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Osztályfőnököm tudja a depressziót de a rohamokat nem,a többi tanár azt hiszem semmit sem.Igazából az van bennem mindig hogy úgyis azt hiszik,gondolják hogy csak hisztizek és figyelemhiányos vagyok...stb.meg igazából kit érdekel hogy mi a bajom?Én csak egy gyerek vagyok a sokból nekik is biztos van bajuk és én még terhelem őket az enyémmel is...mind1.De tényleg ez lenne a legjobb de nem merek ebbe beleszólni.


Bocsánat a sok papolásért de ezt anyukámmal sem merem megbeszélni mert ős is olyan fáradt már miattam,itt meg névtelenül leírhatom.

2011. máj. 25. 15:06
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyszer muszáj lesz elmondanod,hogy milyen betegséged van.Jobb lesz neked is,mert akkor tudnak segíteni is,és nem fognak majd meglepetten bámulni,hogy veled meg mi történt.Egyébként tudom miről beszélsz,mert nekem is volt már sokszor pánikrohamom,és nagyon szörnyű tünetekkel jár együtt,de nálam szerencsére már nincsenek rosszullétek a gyógyszereknek köszönhetően.

Mint írtad is,kezelnek ezzel a betegséggel,így jobb ha az orvosodnak elmondod,hogy milyen tüneteid vannak,és akkor ír fel majd másféle gyógyszert,de ha nem akarsz gyógyszert,akkor keress fel egy pszichoterapeutát,aki elbeszélget veled,és kideríti milyen okok állnak a betegséged hátterében,és segít ezen okok feldolgozásában,és tüneteid kezelésében.

Plusz itt egy oldal,ahol leírják,hogy mit kell tenni a roham előtt: [link]

Jobbulást kívánok neked!

2011. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,az oldalt meg mindenképp elolvasom már el is kezdetem.Nem pánikbetegséggel kezelnek hanem depresszióval,már 9-10 hónapja van,a pánikrohamra azt mondta a pszichoterapeuta hogy az a depresszió miatt alakult ki mert annyira szenvedek az iskolától hogy a tudatalattim gyakorlatilag "fóbiát csinált".Az a fura hogy már októberben kezdődött akkor volt az első ilyen hogy ki kellett mennem és azóta én abban a tudatban voltam hogy a fáradtság miatt van mert nem tudok aludni.Aztán egy hónapja lettem felvilágosítva.Tegnap volt a 3-ik erős ezért tettem fel a kérdést.


Köszönöm a válaszokat még egyszer.Jól esett ki írni is a segítségen kívül.


(bocs a kisregényekért)

2011. máj. 25. 15:26
 8/14 anonim ***** válasza:

15:01 vagyok.


Ne keresgélj kifogásokat. Az oktatót hozod lehetetlen helyzetbe, ha a problémákról nem tájékoztatod; ő ugyanis nem tehet semmit a megérzéseire alapozva. KELL a megkeresés. A oktató a saját gondjaival meg kell küzdjön, mert egyedül ő képes erre (sőt, bizonyos esetekben a szabályzás/főnökség kötelezi az oktatót arra, hogy a problémáit ne vigye be a munkahelyére!). Ugyanekkor a te problémádat természetéből fakadóan te nem tudod megoldani, sőt, nem is tudod otthon hagyni még akkor sem, ha köteleznek rá. Plusz adalék, hogy a pánikroham ronthat a tanulmányai eredményeiden - ebben így már az oktató is benne van, vastagon.


Nem szégyen segítséget kérni. Maximum az illető meghazudtolva a tanári minőségét elutasít. Ekkor sincs baj, mert nem egy tanár oktat; valaki bizonyosan be tud indítani egy, az állapotodra kedvező ráhatású folyamatot. Minél tovább halogatod, annál rosszabb lesz ez az állapot (öngerjesztő, pozitív visszacsatolású folyamat ez), és annál nehezebb lesz segítségért folyamodni. Tedd meg most.


Édesanyádnak nem gondolod, hogy jobban fáj az, hogy nem beszélsz vele a dolgaidról? Nem feltétlenül kell hagyni, hogy áldozatot hozzon... de tudnia -- úgy vélem-- feltétlenül kell róla.


Szóval hajrá.

2011. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ugye akkor rendszeresen jársz terápiára?

Bízz a terápiádban, hogy ha lassan is, de enyhíti, elviselhetővé teszi az állapotod! Idő kell ahhoz, hogy jobban érezd magad, ezt fogadd el, ne siettesd, jönni fog a javulás!

2011. máj. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Persze,járok rendesen.Most kezdem a gyógyszeres kezelést.
2011. máj. 25. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!