Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jól csinálom ezt a meditáciot?

Jól csinálom ezt a meditáciot?

Figyelt kérdés
Ülök a széken elindítom ezt a zenét: http://www.youtube.com/watch?v=MtqeomC_0ko&feature=fvst behunyom a szemem minden, lámpát lekapcsolok és ellazulok és hagyom, hogy a gondolatok maguktól jöjjenek. vajon jól csináltam, hogy így meditáltam?
2009. jún. 21. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó.Ha érzed,hogy ellazulsz,meditáció után feltöltődsz,akkor eredményes!

Jó meditációt!

2009. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de így most eszembe jutott, hogy ez talán nem is meditácio hanem relaxacio szerintem mert a kettő nem ugyanaz ha jól tudom csak hasonlóak
2009. jún. 21. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez inkább lazítás, bár ez se rossz. :)
2009. jún. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ez a zene gyönyörű!!!


Egyszer én is kipróbáltam ezt a dolgot és nagyon nagyon jó érzés volt... mindenről megfeledkeztem (abban az időpontban)és hagytam,hogy a gondolatok átjárjanak :)

kb ugyenezt csináltam csak a zene volt más

2009. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem igen! Én is így szoktam, bár olvastam egy cikket, miszerint úgy kell meditálni, hogy nyaktól lefele minden egyes testrészedet ellazítod... Mindegyikre fél percet szánva... És füstölő gyújtás...


ui: a zene tényleg nagyon szép! :)

2009. szept. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Crepkey válasza:
Habár ez már egy régi kérdés, de mivel nem született meg a szerintem helyes válasz, ezért leírom, hátha valakinek utat mutat. Amit csinálsz talán relaxáció, ha jobban érzed tőle magad... De egyébként nem más, mint az elméd szabadon engedése, ami élvezi, hogy szabadon cikázhatnak benne a gondolatok. A meditáció pont ennek az ellenkezője, ott az tanulja meg az ember, hogyan ürítse ki a fejét, azaz hogyan ne gondoljon semmire. Ezt a legnehezebb... Az elején csak néhány másodpercre sikerül majd csak, aztán talán 1-2 percre, és sok gyakorlással később az egész életre kiterjeszthető. Sok csak, akkor fogsz gondolkodni, ha szükséges, mert mondjuk dolgozol. Ha ezt sikerül elsajátítanod, akkor rájössz, hogy te és az elméd (gondolataid) nem is ugyanazok. S, ha tiszta fejjel leszel majd, és a jelenre tudsz figyelni, akkor meglepődsz, hogy mikre vagy képes, mind fizikai, mind szellemi képességeid terén. Ez a meditáció lényege, azaz hogy segítsen elérni, hogy a jelenben legyél. ;)
2010. dec. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!