Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokhatnék le arról,...

Hogyan szokhatnék le arról, hogy mindig összehasonlítgatom magam mindenkivel, és kritizálom magam, hogy ki miért/hogyan jobb nálam?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:
én pont ugyanilyen vagyok, valaki adhatna jó ötleteket:)
2012. ápr. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk elhatározod, hogy mától nem csinálod, és ezzel befejezted.


Az ember ura a saját gondolatainak, még akkor is, ha semmi másnak nem.


Ha nem bírsz abbahagyni valamilyen gondolatmenetet, akkor annak megvan a külön oka, amivel foglalkozni kell. Általában ilyenkor arról van szó, hogy a hibás gondolkodásmód valamilyen mellékes hasznot hoz. Ha az ember pl. elkönyveli magát butának, gyengének, szerencsétlennek stb., akkor ezzel meg tudja indokolni, hogy miért nem fog bele semmilyen munkába, miért nem akar megismerkedni senkivel stb. A lustaságra és a kockázatkerülésre tökéletes mentség, hogy "de hát én buta vagyok, nekem úgysem sikerülhet".

2012. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!