Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Düh- és stresszkezelésre...

Düh- és stresszkezelésre valami jó módszert?

Figyelt kérdés

Borzasztó természetem van, mindenen felhúzom magam, idegeskedek, rágódok. Sosem érzem igazán jól magam, mert folyton eszembe jut valami hülye szitu... Pedig semmi okom nem lenne panaszra, gyönyörű családom van, szépen élünk, nem vagyunk ugyan eleresztve, de tulajdonképpen nincsenek anyagi gondjaink sem.

Tudom, hogy a boldogság választható, de egyszerűen nem bírok túllépni a hülye apróságokon. Mindig voltak ilyen problémáim, de szerintem ahogy egyre idősebb leszek, annál rosszabb. Idegen emberekkel kapcsolatban tudok borzasztóan kiakadni mindenen. Tegnap pl. egy fickó szólt be nagyon csúnyán, mert szerinte nem húzódtam le eléggé a babakocsival. Persze én sem hagytam magam, de aztán egész éjjel nem tudtam aludni, azon rágódtam, mit kellett volna mondanom még neki, háborogtam magamban, hogy mekkora paraszt, stb... Node ennek semmi értelme, viszont ilyenkor még napokig sokszor eszembe jut, idegeskedem rajta, rosszul érzem magam. De ez így nem mehet tovább, hogy állandóan stresszelek meg dühöngök valamin, van hogy hónapokkal, évekkel ezelőtti konfliktushelyzetek is eszembe jutnak... Már előre félek, mi lesz, ha vissza kell mennem dolgozni, mert sajnos emberekkel kell foglalkoznom, és nagyon utálom... (Váltani nem fogok tudni, örülök, hogy van.)De most is nagyon rossz, úgy érzem jobbat érdemelne egy ilyen idegbetegnél a férjem, a gyerekeim...

Sokan tanácsolták már család, barátok, hogy vegyem be a lesz@rom tablettát, ne foglalkozzak a hülyékkel, de hogyan??? Nem megy!!!



2012. ápr. 28. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Tornázz, végezz relaxációs gyakorlatokat, meditálj, jógázz, fessél, rajzoljál,táncolj, hallgass zenét. Rendszeresen engedj magadnak egy kis kikapcsolódást, amikor teljesen kipihenheted magad. A lazítás elősegítése érdekében igyál citromfű, kamilla, macskamenta, vagy hársfa teát. Az étrended tartalmazzon zabot is.

Inkább köss kompromisszumot, mint hogy egyoldalú,vagy szélsőséges megoldásokhoz folyamodj.

2012. ápr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi :)

amúgy egyáltalán nem vagyok leterhelve, főznöm most nem kell, háztartásban férj segít, nagyszülők közel, jó a kapcsolat, gyakran unokáznak.


olyan jó lenne lazán venni mindent, röhögni az ostoba embereken.

2012. ápr. 28. 08:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos a sportolással még várnom kell, a kisebbik gyerekem szoptatom. Meditációt, jógát, relaxációt honnan lehet tanulni?
2012. ápr. 28. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!