Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudom legyőzni az agressz...

Hogy tudom legyőzni az agresszív impulzus-kontroll zavaromat?

Figyelt kérdés

[link]


Alapvetően egy különösen jólelkű ember vagyok (mások véleménye alapján), de néha mégis elkap a hév, és akkor nagyon agresszív vagyok. Persze nem tettekben, csak kommunikáció szintjén. Ez akkor szokott jelentkezni, amikor valamilyen vélt vagy valós sérelem ér, ilyenkor nagyon túl tudom reagálni az eseményeket. Különösen jellemző ez, ha egy nő visszautasít, ilyenkor ráadásul rögtön az alkoholhoz nyúlok, ami csak fokozza a helyzetet. Olyankor beszélek kéket, zöldet, sárgát, mindenféle bántó megjegyzéseket teszek, bántó sms-eket küldök. Másnap aztán nagyon megbánok mindent, általában szerencsére megbocsájtanak nekem, mert nem ilyen vagyok, nem ilyennek ismernek. Én egy kedves, törődő, jóindulatú férfi vagyok, aki nem bántana soha senkit. Néha persze gondolatban igen, de ha oda kerülne a sor, úgysem tenném meg, csak ha valóban veszélyben lennék, de akkor is csak a legszélsőségesebb esetben. Legtöbbször, ha iszom, és nem ér sérelem, akkor végtelen jámbor vagyok, hangom nem hallani, van amikor igen, de akkor inkább szórakoztatok másokat.


2012. ápr. 30. 00:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen vélt vagy valós sérelem ér, inkább igyál meg egy orbáncfű-teát, vagy vegyél be bármilyen más SSRI antidepresszánst. Az lecsitít, nem akarsz majd ártani senkinek.

Ha ez nem megoldható, mert hirtelen, kontrollálhatatlanul jön, akkor pszichológus/pszichiáter.

Az is egy jó megoldás, ha stresszes helyzetekben, mielőtt bármit csinálnál, leülsz meditálni egy fél órára. Utána már biztos, hogy nem akarsz majd semmi rosszat tenni.

2012. ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!