Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Derealizáció pánikbetegeknél....

Derealizáció pánikbetegeknél. Leírnátok nektek milyen érzés megélni és hogy próbáltok tenni ellene? Bővebben még lejjebb a többi.

Figyelt kérdés

Nálam újból előjött, mint régebben, de mindig máshogy jön ki rajtam..A pánikbetegségem kezdetén minden álomszerű volt, illetve nem tűnt valóságosnak, később volt olyan mikor csak nyaranta "láttam máshogy a napfényt" de nem minden évben.. Volt, hogy elmentem valahová és úgy éreztem mintha nem történt volna meg, csak én képzeltem azt, mostanában meg csak a párom érzékelem úgy, mikor velem van, mintha nem lenne ott, és mi van ha csak "hallucinálok".. De persze tudom közben, hogy az nem lehet, csak furcsán érzem, meg más is látja őt, tehát nem az...

Jó lenne, aki hasonlóan érez/érzett dolgokat és pánikbetegségben szenved vagy szorongó leírná ide, milyen gondolatai/érzései vannak/voltak, mert kicsit kétségbe vagyok esve ettől..



2012. ápr. 30. 19:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 30. 19:22
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt vagyok én is. Életem során már több ilyen "periódusom" volt. Volt, hogy hosszabb volt, hogy rövidebb ideig, de többször is előjött. Nekem a figyelemelterelés az, ami egy idő után (kitartásra van szükség, mert sajnos ez nem 1-2 nap) kioltotta a derealizációt. Nekem is egy amolyan "nemszeretem" érzés ez, de mivel már sokszor volt, nagyjából megbékéltem vele. Más megoldás nem igen van ellene. Amióta megbékéltem vele, azóta nem gyakorol rám olyan hatást mint azelőtt. Lehet, hogy ez a megoldás kulcsa..
2012. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már 7 hónapja van folyamatosan ilyen derealizációm ,eleinte azt gondoltam 1 hónapot sem fogok kibírni mert megőrülök (vagy már megőrültem). Aztán valahogy mégiscsak sikerült, ha másra koncentráltam például programok ,buli vagy csaj akkor szinte nem is éreztem ,nem figyeltem rá. Aztán ha sokat vagyok itthon vagy egyedül akkor előjön és sz*r kedvem lesz. De ez nem azt jelenti hogy elmúlt volna akár egy percre is a 8 hónap alatt. Mindig itt van csak volt mikor nem figyeltem rá. Most más dolgom van ezért nem érdekel annyira. Azt meg már kitapasztaltam ,hogy hiába olyan mintha nem is lennék, mintha haluznék vagy álmodnék, nem fogok megzakkanni tőle. Mindig kicsit rendbe jön. Szóval tényleg a figyelem elterelés a kulcs.
2012. máj. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy időbe mondom eszembe se jutott hogy van ilyenem. Persze nem múlt el akkor sem . De volt mikor úgy paráztam hogy ide irogattam ki a kérdéseket róla... Lehet te is láttad de akkor még fogalmad sem volt róla mi ez. Csak a "betegség" elején volt 1-2 tiszta pillanatom de azóta se vagyok képbe. És ne próbálj erősködni vagy erőltetni hogy elmúljon mert ki fogsz akadni. Nagyon lehangoló. Ne foglalkozz vele. Teljesen el lehet felejtkezni róla meg ugye meg is szokod. Pszihológust vagy inkább kineziológust ajánlok. Nagyon sokan meggyógyultak már. Te meg én sem maradunk így.

Kitartás!

2012. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem deperszonalizációs zavarom van, amiben benne foglaltatik a derealizáció is. Én ezeket érzékelem:


Furcsa minden, beleértve saját magamat is. Minden olyan szokatlannak tűnik, minden új, a legáltalánosabb dolgok is, miközben meg tudom, hogy már ezerszer láttam őket. Furcsák az érzelmek. Amikor jó kedvem van, nem értem, hogy mi az, hogy jó kedv, amikor pedig rossz kedvem van, nem érzem valósnak, mivel a negatív gondolatok eldobandók és úgy vagyok vele, hogy ahogy most gondolkodom, az nem helyes, nem valós. Amikor semleges hangulatom van, nem értem, hogy mi az, nem tudom megállapítani, hogy hogyan érzem magam. Amikor az utcán járok, teljesen álomszerű az egész. Tudom, hogy ott vagyok, de olyan érzés, mintha egy megfoghatatlan "fal" választana el mindentől. Nem érzem azt, hogy benne vagyok a világban. Ha valami olyan történik, aminek nincs maradandó nyoma, utána mindig felmerül bennem kérdésként, hogy vajon megtörtént-e egyáltalán. Furcsán érzékelem a testem, úgy érzem, mintha a testem nem én lennék. Csak egy gépnek tartom, ami kiszolgál engem, a tudatomat. Mivel viszont saját magamat csak a tudatommal azonosítom, a tudat viszont egy körülírhatatlan, megfoghatatlan, konkretizálhatatlan valami, ezért nem tudom, hogy mi vagyok egyáltalán. Amikor emberekkel beszélgetek, furcsán érzem magam, mert a tudatomból ki kell vetítenem valamit a fizikai valómba (mondatok), amiket a másik fél fizikai valójának fel kell tudni fogni, és be kell tudni épülnie az ő tudatába. Beszélgetéskor ezeket a folyamatokat állandóan szem előtt tartom, akkor is, ha nem akarom. Olyan az egész, mintha lennék én, egy körülírhatatlan valami (lélek/psziché/agy/nem tudom mi), meg a világ a maga furcsa létében, teljesen elszeparálva egymástól. Mivel viszont tudok cselekedni, beszélgetni, ilyenek, ezért a kettő összehat egymással és ez is összezavar. Nem tudom hova tenni a gondolatot magát, mert az is egy teljesen megfoghatatlan dolog és az is én vagyok. Homogén felületeken és csukott szemmel enyhe vizuális pszeudohallucinációim vannak, amik a fáradtság növekedtével erősödnek.

2012. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: Húha... Hát nekem is hasonló érzéseim voltak a betegségem kezdetén, mármint abban, hogy én is furcsának láttam mindent az utcán, mintha "festmény" lenne (úgy értem csak kép és nem valós dolog, néha alig éreztem a kezeim, mintha nem érezném eléggé magamnak, az ismerősök is kissé másnak látszódtak, de azért tudtam, hogy én én vagyok, és hogy mik történnek körülöttem.. Sajnálom, hogy nálad ilyen intenzíven jön ki..

Bár azért én sem élvezem ezt a helyzetet,ami nálam van... Csak abban reménykedek, hogy ez a tünet, ami jött most (amit leírtam) még "belefér" a pánikbetegségbe és nem valami elmebaj..

2012. máj. 2. 17:23
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

A pánikbetegség is elmebaj. :P

#5 voltam

2012. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó, akkor úgy írom, h. remélem nem őrültem meg és nem kell diliházban kikötnöm..
2012. máj. 2. 18:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez meg hozzátartozik a derealizáció tünetegyütteséhez, szóval ne parázz, nincs semmi gond. :)
2012. máj. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De még így is ehhez tartozik, hogy csak a barátomat érzékelem így? Mert azóta agyalok ezen, amióta átfutott rajtam a gondolat, hogy "mi van ha csak beképzelem, hogy velem van és lehet h. közben otthon van"?:S De közben meg tudom h. lehetetlen, de mégis kicsit el is hiszem, vagy nem tudom nagyon nagyon furcsa és félek. :S
2012. máj. 2. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!