Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért küzd mindenki a túlélésé...

Miért küzd mindenki a túlélésért ha úgysem lehet túlélni?

Figyelt kérdés

Azért ide írom, mert sajnos depressziós vagyok sok éve már, ez befolyásolhatja a gondolkodásomat.


Nem értem egyszerűen, hogy miért küzd mindenki azért, hogy minél tovább túléljen, egyszer úgyis vége mindennek. Ha lebutítjuk akkor tényleg minden a túlélésért van. Azért tanulsz, hogy legyen munkád (éld túl, minél jobb színvonalon), azért dolgozol, hogy előteremtsd a létszükségleteidre a pénzt, azért vállalsz gyereket, mert abban bízol, hogy általa valamelyest te is túléled.


Teljesen össze vagyok most zavarodva, nem tudom mi értelme az egésznek, kb ugyanaz mint ha valaki halogatná, hogy elmenjen a fogorvoshoz. Előbb utóbb úgyis elmegy hozzá bármennyire nem akar, nem értem mi értelme húzni az időt.


2012. máj. 1. 22:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Annyira szeretnék neked pozitív dolgokat írni, de pont azért keveredtem ide én is, mert ugyanezeket érzem. Nem értem, mi értelme van az életnek, ha csak azért történik minden, hogy létezzünk?


Ne haragudj, hogy még én is lejjebb húzlak.


30/N

2012. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 masszázscucc ***** válasza:
58%

Az emberiség legnagyobb kérdését feszegetitek. Nagy filozófusok keresik rá a választ több ezer éve.


Jelenleg szerintem egy szép cél lehet számodra, hogy megold a problémádat, megtaláld a depressziód okát. Csak kis lépésekben.


Aztán a következő lehet az elmélkedés a nagy kérdésről. Lehet, hogy az az életed értelme, hogy Te találod meg a választ az egész emberiség számára.

2012. máj. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Kijelenthetem hogy ez eddig a kedvenc kérdésem itt :) De ha válaszolnom kellene, szerintem színtiszta biológia, túlélési ösztön, ami sokezer év alatt belénk ivódott, csakúgy, mint a többi élőlénybe. Csak a bátrabbak képesek kiiktatni, és neadjisten megölni magukat.
2012. máj. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én megtaláltam magamnak egy esetleges verziót arra,miért éljem túl: segítek másoknak hogy jobban érezzék magukat túlélés közben ;) Amúgy már én se bírnám (így se könnyű)22.L
2012. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Pont az a jó az életben, hogy semmi értelme nincs neki. Ez ne zavarjon, inkább érezd át a súlyát: mivel minden mindegy, ezért bármit csinálhatsz. Szabadon.

Az élet értelme az, hogy nincs neki.

2012. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%

"Azért tanulsz, hogy legyen munkád"

részben...de lehet munkád tanulás nélkül is, lehet több pénzed, mintha tanulnál

én mindig 80%-ban érdektelen voltam azzal amit az iskolában tanítottak, nem is tudom, minek jártam...mert ami érdekel, azt úgyis megtalálom, megtanulom...

így lett egy olyan végzettségem, amiről alig tudok valamit, ráadásul szinte nem is érdekel és nem is érdekelt


hogy mi az élet értelme... [link]


"kavargó tömegben a hímek megkeresik a párjukat, s a levegőben párosodnak. A párzás után a hím rövidesen elpusztul, a nőstény a vízbe rakja a petéit, majd párja sorsára jut."

nézd meg az állatokat, növényeket...ők nem foglalkoznak ilyesmivel, csak élnek, amíg tehetik.

2012. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Az emberek egy része fel sem teszi magának ezt a kérdést, más részük felteszi és továbblép és van az a kis csoport akit ez megtorpanásra késztet, ebbe tartozol te és tartoztam én is valamikor.

A válasz a benned tomboló kérdésre az, hogy nincs válasz. Amikor én 16 évesen ugyanennek szellemében, mint amit leírtál, nem csináltam semmit, a tanulást lesz@rtam, ezek után sem kaptam válaszokat, mert nincsenek válaszok.


A maradék időről van szó, mindenki ezért hajt, mert tudod, ha nem leszel öngyilkos akkor élni fogsz még egy ideig és ne mondd, hogy egyedül a szobádban a depresszióddal jobb eltölteni ezt az időintervallumot, mint mondjuk vagyont felhalmozva, a világot beutazva, sokat szexelve, értelmes hobbikat folytatva élni..


Fordítsuk csak visszájára a gondolkodásod: Pontosan azért kell küzdeni, mert meg fogsz halni. Ha nem halnál meg soha, pont, hogy akkor nem lenne értelme a küzdelemnek. Azt hiszed, ha mindenki tudná, hogy örökké él, lenne ekkora hajtás?

2012. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Miért küzd mindenki a túlélésért ha úgysem lehet túlélni?"


Az emberek nagy része számára az élet nagy része nem a túlélésért folytatott küzdelemmel telik. Jobb, ha ezt a tényt tudatosítod.


Van, amikor túlélésért küzdünk - betegségben, háborúban, éhínségben - de a legtöbb ember élete általában nem ilyen körülmények között telik.


"Azért ide írom, mert sajnos depressziós vagyok sok éve már, ez befolyásolhatja a gondolkodásomat."


A depresszió alapvetően befolyásolja a gondolkodást. Az így létrejövő torz gondolkodás pedig segít fenntartani a depressziót. Ez egy ördögi kör. Fordulj orvoshoz. A gyógyszeres és egyéb biológiai terápiák képesek javítani a hangulatot, a pszichoterápia (pl. kognitív) pedig képes helyesbíteni a gondolkodást, így a kör megtörhető.


"Nem értem egyszerűen, hogy miért küzd mindenki azért, hogy minél tovább túléljen, egyszer úgyis vége mindennek."


Csakhogy annak, hogy valaminek vége van egyszer, nem érv a dolog ellen. Akkor ne nézz filmet, mert egyszer vége lesz. Ne olvass könyvet, mert vége lesz. Ne egyél, mert egyszer jóllaksz. Ha így gondolkodsz, akkor a nullát választod a valamivel szemben. Csak azért nem látod ennek az abszurditását, mert eleve nullára értékelsz mindent a betegséged miatt. A depresszió egyik jellegzetes következménye ugyanis az anhedonia, az élvezetre való képtelenség.


"Ha lebutítjuk akkor tényleg minden a túlélésért van. "


Nem. A túlélés eszköz, nem pedig cél. Csak ideiglenesen, vészhelyzetben "cél" a túlélés. De akkor sem önmagáért.


"Azért tanulsz, hogy legyen munkád (éld túl, minél jobb színvonalon), azért dolgozol, hogy előteremtsd a létszükségleteidre a pénzt, azért vállalsz gyereket, mert abban bízol, hogy általa valamelyest te is túléled."


Téves elmélet az életről. Újra kellene tanulnod egy csomó mindent, erre lenne alkalmas a kognitív terápia.

2012. máj. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

16:06


Egész jól látod, csak az utolsó mondatra nincs szükség, mert kicsit összezavarhatja azt, aki beleragadt a káros (szolgai) gondolkodásmódba.

2012. máj. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

00:47


"Az emberiség legnagyobb kérdését feszegetitek. Nagy filozófusok keresik rá a választ több ezer éve."


Tévedsz. Akinek van némi érzéke a filozófiához, vagy olvasott is ilyen témában, az tudja, hogy az életnek nincs értelme (logikai képtelenség, hogy legyen) és ez alapjában véve jó dolog.

2012. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!