Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nekem valami bajom van? A...

Nekem valami bajom van? A buszon ha iskolába megyek mindig azt hiszem, hogy mindenki engem néz.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Fönt már leírtam az egyik "tünetet". Ettől néha "beremeg" a fejem is, és ez csak fokozza, na most ezt ki láthatta? Az iskolába nem merek kimenni szünetre, WC-re. Nem tudok beszélgetni sem az emberekkel, mert nem tudok nekik mit mondani...Sőt így a lányokról nem is beszélve, nincsenek lány barátaim, még soha nem is beszéltem egy lánnyal se csak néha suliban amikor kérdeztek valamit. Nem megyek soha vásárolni sem magamnak, mindig csak haza sietek. Hiába próbálok változtatni nem megy, csak itthon érzem jól magam, itthon viszont bármit megmerek csinálni. Még sorolhatnám...
2011. dec. 17. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
azt én is szoktam úgy érezni hogy mindenki engem néz a buszon. főleg amikor szállok le a buszról meg fel. amúgy nincs kedved privátot írni? vannak ilyesmi gondjaim nekem is.
2011. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
talán szociál fóbiád van ... pszichológushoz érdemes lenne elmenned, amennyiben ennyire komoly a dolog.
2011. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én is mindig azt hiszem, hogy néznek. egy kérdés: amikor ülsz a buszon pl. az első ajtó közelében, te megnézed, hogy ki száll fel? mert ha megszoktad, akkor lehet ebből adódóan azt hiszed, hogy más is megnéz téged, mint te mást. legalábbis nálam ez van:D

ha van valaki az osztályból aki szimpi, kérdezd meg, hogy nincs-e kedve valamikor átmenni hozzátok filmezni..vagy akármi:) és lesz egy barátnőd:)

2011. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt elolvasva magamra ismertem...

2011. dec. 17. 17:53
 5/5 Brányi Bence válasza:

Hát ha neked baj az antiszociális viselkedés, akkor igen, van valami bajod.


A viccet félretéve - nem tudom, milyen idős vagy, de próbálok segíteni. Három részre bontanám a kérdést: egyrészt a "mindenki téged néz":


Ez max. enyhe üldözési mánia. Csinálj valamit (hallgass zenét, figyeld a közlekedést, stb.). Lehet, hogy csak tetszik nekik a sálad. Én gyakran utazom korán reggel tömegközlekedéssel, akkor a legtöbb ember még elég kába - csak úgy néznek ki a fejükből. Ha lát is, fel sem tűnsz a több tucat többi utas körül (kivéve, ha pl.: két fejed van).


Második - "...soha nem is beszéltem egy..."

Ha nagyon nem akarsz beszélgetni, akkor ne erőltesd. Bár gondolkozz el azon, hogy mi van, ha pl.: az osztálytársaid előtt valamit rosszul mondasz? Esetleg lehülyéznek. De bele nem halsz.

Ha barátkozni nem is akarsz, amikor hozzád szólnak, nyugodtan kérdezhetsz (valami olyat, amiről tudod, hogy érdekli). Visszautalnék az előzőre - maximum faképnél hagy. Próbálkozni pedig lehet, sőt előbb-utóbb kell.


Harmadik - mindig otthon vagy, stb.:

Játssz valamilyen közösségi játékot, beszélgess interneten, chatelj, írj fórumokra. Így megtanulhatod, hogy a másik többnyire nem harap, ráadásul otthon vagy, egy nicknév mögött... (persze azért csak normálisan).


Remélem ez segít, ha kell, küldj(etek) nyugodtan privit. Ja és ne gondolt magadról, hogy bármilyen mentális betegséged van, mert előbb utóbb elhiszed.

2011. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!