Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért küzd mindenki a túlélésé...

Miért küzd mindenki a túlélésért ha úgysem lehet túlélni?

Figyelt kérdés

Azért ide írom, mert sajnos depressziós vagyok sok éve már, ez befolyásolhatja a gondolkodásomat.


Nem értem egyszerűen, hogy miért küzd mindenki azért, hogy minél tovább túléljen, egyszer úgyis vége mindennek. Ha lebutítjuk akkor tényleg minden a túlélésért van. Azért tanulsz, hogy legyen munkád (éld túl, minél jobb színvonalon), azért dolgozol, hogy előteremtsd a létszükségleteidre a pénzt, azért vállalsz gyereket, mert abban bízol, hogy általa valamelyest te is túléled.


Teljesen össze vagyok most zavarodva, nem tudom mi értelme az egésznek, kb ugyanaz mint ha valaki halogatná, hogy elmenjen a fogorvoshoz. Előbb utóbb úgyis elmegy hozzá bármennyire nem akar, nem értem mi értelme húzni az időt.


2012. máj. 1. 22:22
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Aki nem küzd a túlélésért, az abban a mértékben, amennyire nem küzd, halott. A túlélésért történő bármely csekély mérvű erőfeszítés is -és ugye, minden a túlélésért történik végső soron- az élet jellemzője.

Lehet túlélni. De egy test sem él túl végtelen ideig.

A lélek az ugye más tészta.. -mivel a lélek az a kimutathatatlan létező, ami attól van, hogy nincs, tehát az élet vagy a halál nem érinti, tök mindegy neki, testben van, vagy test nélkül, mert nem tud nem létezni, hiszen már eleve egy nemlét, ami képes létrehozni addig nem létező dolgokat, és ez a tevékenysége. Az szintén más kérdés, hogy emlékezik-e arra, kiként és hol élt, vagy nem. Jelen orvostudományi állás szerint, aki úgy gondolja, hogy ő élt mindig is, vagy/és lélek, az elmebeteg, mert a tudomány nem tud kimutatni semmi olyat, ami nem anyag, vagy energia. Érdekes, de az utóbbi időkben, mióta így gondoljuk, mintha csak egyre rosszabb lenne bizonyos szempontból.. -távolodunk emberi mivoltunktól. A lényegen viszont végső soron ez sem változtat. Az élet -a túlélés- igazi értelme az öröm. Ez származhat sikerből -pl. sikerült messzebre pisilni, mint Apa-; egy jó evésből, új ízek megismeréséből; egy lebilincselő könyv elolvasásából; egy lány/fiú mosolyából; abból, hogy "holnap strandra megyünk", és abból is, hogy "hál' Istennek, csökkent a hőség". Bármi lehet öröm, mivel az, hogy "öröm", természetszerűleg mindenkinek egyénenként mást és mást jelent. Találkozni valakivel. Sétálni egy nagyot az erdőben. Megvígasztalni valakit. TALÁLD MEG A TE ÖRÖMÖDET ! Aztán élvezd. Utána pedig kezdd elölről. Hirtelen már nem is tűnik majd olyan hiábavalónak az élet.. :)

2012. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!