Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek válhat egy teljese...

Szerintetek válhat egy teljesen jó emberből akaratán kűvül hirtelen pszichopata?

Figyelt kérdés
Szerintetek lehetséges e az hogy van egy olyan ember aki soha életében nem ártott senkinek, és könnyekig meghatódik mindenkinek bánatán, búján, baján. Mindenkinek egész éltében megpróbált segíteni főleg lelkileg. Imádja az állatokat stb, és hogy ezek után egyszer mégis csak egy pszichopata válik belőle?Szóval lehet e az hogy egy abszolút jó ember aki mindig is helyes életet élt egyszer csak esetleg bekattan és teljesen kifordul önmagából bánt másokat vagy esetleg magát? . Szerintetek ilyen előfordulhat?

2012. máj. 5. 14:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
lehetséges agysérülés esetén. Tehát csak külső behatásra
2012. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tehát csk úgy ez nem történhet meg baleset nélkül?
2012. máj. 5. 14:35
 3/17 anonim ***** válasza:

beugrott hirtelen,van egy olyan film,hogy Én és én meg az Irén.

Az hasonlít erre amit leírtál.

De szerintem lehet,hogy valaki tényleg bekattanhat valami miatt.Furcsa az agy.

2012. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem leginkább multiplex személyiségről lehet szó. Ez nem állandósult állapot, hanem epizódok lehetnek ilyenek. Amúgy több ilyen van mint gondolná az ember, de a legtöbbjüknél önsorsrontás a jellemző. Ilyen előfordul, már tapasztaltam is.
2012. máj. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz "jó ember"-en és mit "pszichopatán". Természetesen léteznek pszichopaták, de előfordulhat, hogy a pszichopata mondjuk puszta számításból vagy gyávaságból nem követ el bűncselekményt, és akkor ő "jó embernek" számít.


Ha az a kérdés, hogy kitörhet-e valakiből erőszakos, közveszélyes viselkedés látszólag minden előzmény nélkül, akkor erre az a válasz, hogy ez nagyon ritka. Vannak ugyanakkor figyelemreméltó esetek, pl. a texasi toronylövésznek a halála után egy kicsi, addig nem észlelt agydaganatot találtak a fejében, ami hozzájárulhatott a személyisége megváltozásához.


"könnyekig meghatódik mindenkinek bánatán, búján, baján. Mindenkinek egész éltében megpróbált segíteni főleg lelkileg. Imádja az állatokat stb"


Az, hogy valaki érzelgős-e vagy szereti-e az állatokat, irreleváns. A segítőkészség már más dolog, pszichopaták nem szoktak önzetlenül segítőkészek lenni, de számításból lehetnek azok.

2012. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, érdekes amit írtatok. Még egy kérdés hozzá! Ha valaki attól fél hogy minden előzmény nélkül olyat tesz amit sosem szeretne, az lehet pszichopata vagy az inkább csak hipohondernek számít?
2012. máj. 5. 19:32
 7/17 anonim ***** válasza:
Az érzékenysége miatt elhinném.
2012. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki attól fél hogy minden előzmény nélkül olyat tesz amit sosem szeretne, az lehet pszichopata vagy az inkább csak hipohondernek számít?"


Az ezen való rágódás szorongókra jellemző, meg úgy általában azokra, akiknek túl sok idejük van, amit önmaguk megfigyelésével töltenek.

2012. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Olyasmi előfordulhat, hogy eddig tettette hogy jó ember (vagyis mindig pszichopata volt), aztán megunta. Csak úgy hirtelen nem válik senki pszichopatává, vagy ilyennek születsz, vagy a környezet miatt leszel ilyen (de ott is van azért valami hajlam, elvégre nem lesz mindenki pszichopata akinek rossz gyerekkora volt), vagy baleset. Mellesleg aki pszichopata az nem nagyon bántja magát.
2012. máj. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
"Az érzékenysége miatt elhinném." Mit hinnél el az érzékenység miatt? Az Önmagam bántását csak megelőzés képpen írtam,vagy gondoltam, úgy értem hogy végigzongoráztam,hogy ha egyszer netalántán tényleg valami miatt arra kerülne a sor hogy teljesen bekattanok inkább likvidálnám magam minthogy bárki másban kárt tegyek...
2012. máj. 7. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!