Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy normális 18 éves életének...

Egy normális 18 éves életének így kéne kinéznie?

Figyelt kérdés

Suliba jár, hazajön kajálni és hetente 2 korrepetálásra eljár délutánonként, de a többi délutánt filmnézéssel, tanulással, olvasással tölti. A szünetekben és hétvégenként VÉGIG egyedül van, a családjával kijön, de nem rajong értük. Olvas személyiségfejlesztő könyveket, gazdasági, vállalkozással kapcsolatosakat és arra törekszik, hogy a személyiségéből kihozza a maximumot, meggazdagodjon.

Ez az én életem... és nagyon nem vagyok kibékülve vele.. úgy érzem ez nagyon, de nagyon kevés, de mégsincs ötletem mit tehetnék, nem találok embereket akikkel bulizhatnék, vagy kiélhetném magam, elszigetelve érzem magam és erre rádob az, hogy vidéken lakom.



2012. máj. 9. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt lásd be, hogy vannak sokkal rosszabb helyzetben levők. Az jó, hogy fejlődsz, és formálod, építed magad, mert ennek most van az ideje. 18 éves vagy, nem kell aggódni, előtted az élet. Keress munkát Budapesten, járj el könyvtárba, vagy edzeni, bárhova, ahol embereket találsz. Ne süllyedj el az önsajnálatban mert ez csak rosszabb lesz, fel a fejjel, és viseld méltóan az életed. Gondolj arra, hogy ez az idő a tanulásra van, használd ki, tervezz előre...
2012. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

20:36

Köszi a válaszod!


"ennek most van az ideje"



Azt hittem most a bulizás és "felszabadulás érzés" ideje van itt, csak hát semmi nem történik.


"18 éves vagy, nem kell aggódni, előtted az élet"


Igen még előttem van, ennek ellenére aggódom mert minden perccel egyre kevésbé van előttem és egyre jobban mögöttem, miközben egyedül ücsörgök.


"Keress munkát Budapesten"


Te hogy állnál neki a következő szituban: Van még vissza 1 éved a középsuliból(5éves képzés) és a megyédben nincs munkalehetőség, a megyeszékhely nem egyetemi város stb. Szóval előtted van még minimum 1 előreláthatóan eseménytelen nyár és utána még 1 év eseménytelenség tanulással és az érettségire való készüléssel tűzdelve. És no szex, no bulik, gyakorlatilag úgy élsz, mint 1 nyugdíjas 19 éves korodig.


"Ne süllyedj el az önsajnálatban mert ez csak rosszabb lesz"


15 éves korom óta próbálok nem lesüllyedni, hanem szinten tartanom magam, konkrétan ebből áll a szabadidőm egy része, túllépni azon, hogy nagyobb városokban épp fiatalok tízezrei szocializálódnak, miközben én el vagyok szigetelve és választhatok a focipályán lévő csökkent értelmi képességű emberek, vagy a szintén egész életükben elszigetelten, szociális behatástól mentesen élő szüleim/nagyszüleim társasága közül.

2012. máj. 9. 20:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul sokszor úgy tűnik, mintha az olvasottak mit sem érnének, mert nem tudok terepen kipróbálni őket...
2012. máj. 9. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy így nehéz/nehezebb. Unokatestvérem pont ebben a helyzetben van, mint te. Én arra akartam célozni, hogy ne aggódj, eljön majd a te időd is. Nekem is voltak ilyen érzéseim, 17 éves koromra szinte mindent megéltem már, amit el lehet képzelni. Bár én Budapesti vagyok, nekem is vannak ilyen problémáim, és világéletemben vidéken akartam élni. Tökéletes életed sohasem lesz, de próbáld olyanná formálni. Az olvasás pedig (akkor is, ha azt hiszed, hogy nem) hajt téged, gyarapít téged. Az olvasott/tanult ember tiszteletre méltó. Nem jó a magány, egész gyerekkorom én is így éltem, de Istennek terve van, még ezzel az idővel, biztosan tanulnivalód van még. Sajnálom, hogy nem tudok olyan válasszal szolgálni, amit várnál. A szövegedből még kiemelném, a "törekszik" szót. Törekedj továbbra is, és ne veszítsd el a reményt.
2012. máj. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2012. máj. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mindig ilyen voltál?

mért nem találsz embereket? ha nem tanyán élsz, akkor valószínű, hogy ha nem is sok, de van pár hasonló korú egyén a környékeden.

osztálytársaiddal is barátkozhatsz...

programok, amiket nem említettél: mozi, akár egyedül is

sport, valami csapatsport, ahol szintén lehet barátkozni... vagy bármi, ami érdekel...

shoppinggolás, nézelődés

suli mellett járhatsz nyeltanfolyamra vagy jogsit szerezhetsz...akármi

2012. máj. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Fuu hát énis ilyen voltam,17 éves koromig.Most konditerembe járok,ahol haverokat,és egy nagyon jó barátot szereztem. Osztálytársaim közül is nagyon jó ismerősöket,közöttük egy barátot találtam.Nehéz,énis átéltem. Ahogy előttem írták,iratkozz be valami csapatsportra,ott is könnyen találhatsz barátokat. Nem feltétlenül kell mondjuk a vidékiekkel barátkozni.Találd meg azt a sportot,vagy azt a hobbit,ami érdekel,kezdj el vele foglalkozni minél többet. Járj könyvtárba,ahol elég értelmes lányokkal is lehet ismerkedni :)

18/f

2012. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
enis 18 eves vagyok. de van eletem neked meg szerintem nemsok. vannak barataim akikkel dutan elmegyek ide-oda teazni fagyizni. stt hetvegente van hogy buliba megyek es meg alkoholt is szoktam inni bizonyos hatarokig. emelett van mar 2 elorehozott erettsegim mind2 5ös. a tobbi meg a jovo zeneje. de mindig is tudtam hogyha nem lesznek barataim akkor epithetem a szerencstlen karrirem es 30 evesen megfulladhatok a penzemben. amin ugye igaz bartokat nem lehet venni esetleg kis penzehes vakarekokat. probalj meg baratokat keresni mert gondolj bele milyen lesz 60 evesen egy rakas penzel ulni egy szobaba EGYEDUL....
2012. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ma 16:15


Folyamatban minden. :) Kösz a választ.

2012. máj. 28. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!