Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkreteszi az életemet, hogy...

Tönkreteszi az életemet, hogy nagyon alacsony az érzelmi intelligenciám. Hogy változtassak ezen? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Nem vagyok rosszindulatú, de annyira nem figyelek a szavaimra, hogy rengeteg embert megbántok. A másik, meg hogy nem tudom beleélni magam semmilyen helyzetbe, csak egy hideg, érzelemmentes válaszra vagyok képes..Olyan embereket bántok meg, akik nem érdemlik meg. És ennek én vagyok az oka. Szörnyű ebbe belegondolni, nagyon szomorú vagyok. A szociális életem sem jó. Sose voltam egy jó ismerkedő. Szóval ez egy nagy nulla. Nagyon nem szeretem ezt magamban, úgy érzem ez tesz tönkre, hogy ilyen vagyok.


Mégis mit tegyek? Hogy tudnám ezt fejleszteni? Nem tudok mire gondolni. Meditáció? Vagy valami könyv? Szakemberhez nem tudok menni, mert nincs pénzem.


22/F



2012. máj. 12. 19:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok/voltam, és nekem is szociális fóbiám lett mint az egyik válaszolónak. (Ilyen utcára-se-kimenni szintű.) Érdekes hogy egyébként nagyon logikus vagyok, sokkal több mindent átlátok mint mások, az embereket viszont képtelen vagyok megérteni...

Én régen egyáltalán nem szóltam emberekhez. Teljesen kuka voltam. Aztán ezen az segített, hogy sok iskolát váltottam (nem emiatt) és mindig egyre jobban mutatkoztam be. Szóval lehet hogy megoldás lenne ha sok különböző társaságba járnál. Sőt még a sorozatnézést is javasolnám. De ne csak ilyen bambán nézd, hanem próbáld közben pontosan elemezni hogy ki mit miért csinál. Ez nekem segített és most már jobban megértem az embereket. Vagy tanulj testbeszédet olvasni, az is sokat segít. Ha látod hogy akivel beszélsz jókedvű, legalább próbálj meg annak látszani. Úgy az egészet logikusan összerakni magadban.

2012. máj. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

nem ülünk be valahová?:D

Én is hasonlóan introverált vagyok, csak lányban:) És pár évvel fiatalabb(19). Én, ha már egyszer társaságban vagyok, elvagyok az emberekkel, a probléma csak az, hogy utálok társaságba járni. Nem érdekelnek az emberek, nem szeretek bulizni stb. jobb napjaimon szociálisabb lénnyé válok, de aztán az agyamra megy a környezetem, és megint egyedül akarok lenni. A (nem) érzelmi intelligenciám nekem is elég magas, meg okos vagyok. Lehet, hogy a kettő között kapcsolat van? Egyébként örüljetek. Ez még pasiban elmegy, egyes nőknek akár vonzó is lehet. De lányban? :(

2012. jún. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"a kérdezö kommentje:

"És még durva bunkó is vagyok"


Igen.

2012. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tshm válasza:
Úgy vettem észre, hogy a "társaságba járás" az azt jelenti, hogy olyan emberekkel sörözöl, akiket józanul "nem tudsz" elviselni. Én úgy oldottam meg, hogy nagyon ritkán megyek társaságba, barátnőmmel együtt nincs több három barátnál, viszont teljesen jól érzem magam így.
2012. jún. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!