Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennél, ha az alábbi...

Mit tennél, ha az alábbi búcsúlevelet kapnád valakitől, aki nagyon fontos neked?

Figyelt kérdés

"Először is, ne haragudj rám. Nem akarlak bántani, nem akarok fájdalmat okozni ezzel a levéllel, de úgy gondoltam, tartozok Neked annyival, hogy megpróbálom megmagyarázni.


Hogy miért.


Azt hitted, jól vagyok már, ugye? Nem hallottad, ahogy kisírom a szemem éjszakánként, vagy, ahogy csapódik az ajtó, mikor kifutok a szobából, hogy ne halld a zokogásom... Nehogy Téged is bántsalak...


Tudod, mi volt a legrosszabb? Hogy tudtam, hogy nem jössz utánam. Hogyha tudnád, se akarnál, mert valaki, aki már darabokra szakadt, nem kell senkinek.

Csak ha ép.


Az meg nem voltam.


Szerettem volna az egész létezésemet, az énemet arra fordítani, hogy másoknak jobb legyen. Adni, mert úgy gondoltam, csak erre vagyok jó.


Tévedtem.

Még erre sem vagyok jó.


Nem kellek.


Senkinek nem kellek, senki nem próbálta meg megakadályozni az elkerülhetetlent, senki nem járt sikerrel. Nem baj.

Az igazi baj, ami a legjobban fáj, az az, hogy kudarcot sem vallott senki.



Ne haragudj rám, hogy nem voltam erősebb.

Hogy feladtam, hogy nem bírtam tovább, hogy nem tudtam Neked tovább támaszt nyújtani. De hiszem, hogy nélkülem is erős leszel.

Leírhatatlanul, elmondhatatlanul szerettelek. Nem tudom kifejezni azt, hogy mit jelentettél számomra. Mikor azt láttam, hogy bántanak, ezerszer annyira fájt nekem, mint Neked. Nem mernék elmenni most, ha nem tudnám, hogy vannak az életedben olyanok, akik boldoggá tehetnek - nélkülem.


Akik pótolhatnak engem.


Köszönök minden egyes percet, amit rám szántál abból a csodás lényből, aki vagy. Remélem tudod, hogy attól, hogy nem vagyok ott melletted, szeretlek, s ha azt érzed, egyedül vagy, gondolj arra, hogy legalább egyvalaki van ebben a fojtó világban, aki akkor is törődik Veled, ha már nem él benne.


Én.


Lehet, hogy egyszer majd elhalványítanak engem az évek, elfelejtesz, de én emlékezni fogok Rád, mindarra, amit kaptam Tőled. Köszönöm.


Vigyázz Magadra - helyettem is!


Légy nagyon boldog!


Szeretlek"



2012. máj. 12. 21:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
21%
4.Mit tennék? Megfogadnám, hogy jobban figyelek a környezetemben élőkre, és lehet keresnék egy pszichológust, hogy nehogy én is rövid időn belül mellette kössek ki. És azt hiszem, kicsit utálnám, amiért megölte magát önző módon és amiért engem okol, amihez nem lenne joga, így még nehezebb helyzetbe hoz, mintha nem írt volna semmit.
2012. máj. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
10%
ez szánalmas, már ne is haragudjatok.
2012. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen jellegű levelek valós motivációja a figyelemfelhívás: lényegében egy segélykiáltás, hogy az illetőnek lelki problémái vannak, amelyekkel nem tud egyedül megküzdeni. Teljesen mindegy, hogy ezeket mi okozza, ill. hogy az okok valósak-e vagy sem, a depressziós, szuicid hajlamú embereknek segíteni KELL, már amennyire lehet. Beszélgetni velük, meghallgatni őket, szükség esetén pszichológusi segítséget igénybe venni.


Sajnos itt már késő. :(


Hasonló helyzetben levő embereknek segíthetnek az alábbi linkek:


[link]


[link]


Utóbbi egy jónevű keresztény pszichológus hölgy, Dr. Tapolyai Emőke honlapja; innen ~ 20 előadást lehet díjmentesen letölteni különböző témákban.


Üdv. :)

2012. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
5%
El kellene dönteni, hogy kímélem a barátot vagy megtisztelem az őszinteségemmel. Ha őszinte leszek, időben szólok, ha megkímélem, hallgatok. Valószínűleg még az öngyilkosság előtt segítséget kérnék, mert erre valók a barátok.
2012. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
A másik, hogy tényleg kérni kell a segítséget, nem várni, hátha a környezetem olvas a gondolataimban, vagy utánam megy, betör a privát szférámba és kinyomozza.
2012. máj. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
93%

"Ne haragudj rám, hogy nem voltam erősebb.

Hogy feladtam, hogy nem bírtam tovább, hogy nem tudtam Neked tovább támaszt nyújtani. De hiszem, hogy nélkülem is erős leszel. " Ezt azért írta, mert ő mindenbe segíteni akarta volna, de nem sikerült ez neki. Olyan ember volt aki mindent megadott volna mások boldogságáért, de ezt ő is leírta. Sok ember ilyen. Önzetlen, segítőkész, de ezt sokan nem értékelik, sőt inkább lenézik azokat.

2012. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
10%
én én én én nem
2012. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!