Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszajöhet a pánik érzés,...

Visszajöhet a pánik érzés, szorongás?

Figyelt kérdés
Tavaly szorongásos voltam,pánikos tüneteim,illetve mindeféle fizikai tüneteim,amik miatt orvoshoz fordultam,kivizsgáltak,és kiderült hogy szorongás miatt van.Szedtem rá cipralexet,amit kb 1 hónapja elhagytam jól éreztem magam.Ma voltunk vásárolni,újra jött egy szoritó érzés a fejben,megszédültem,de elmúlt,most itthol megint érzem mintha a fejem szoritani,és enyhe szédülés gyomorideg.Létezik hogy teljesen váratlanul előjön ez a szorongás?Mit tudok kezdeni vele?Ne foglalkozzak vele,és elmúlik?Teljesen ideges lettem miatta.
2012. máj. 19. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
igen.engem sajnos 6 éve kísért kisebb kihagyásokkal.
2012. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egész életedben kisérthet a dolog sajnos
2012. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem egész életedben kísért, HA olyan pszichiáterhez mégy a panaszoddal, aki hajlandó komolyan foglalkozni veled, és a panaszaid gyökerét kiásni - ehhez azonban az is kell, hogy te eléggé erős legyél ahhoz, hogy elbírj egy pszichoanalízist.


Ha egyik feltétel sem teljesül bármi miatt, akkor sajna gyógyszerek nélkül bármikor visszajöhetnek a szorongásaid. Ha az egyik tünetet "lekezelték", de a gyökerét nem keresték meg, akkor hamarosan meg fog jelenni a baj egy másik pszichés úton és formában.


Még arra van esélyed, hogy pszichiáter nélkül, saját magad gyógyítsd magad, relaxációval, meditációval tégy a szorongások ellen. De ha komolyabb lelki bajod van, vagy erős stressz ér, vagy sok stressz ér egymás után, akkor szinte biztos, hogy vissza fognak jönni kezelés nélkül.

2012. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 homo ludensz ***** válasza:
Nekem is meg van lappangva de egyre másra tágítom a korlátait mert voltam én úgy beszorulva a négy fal közé hogy még gyógyszerért is csak kísérettel mentem el. Valóban jó ötletnek tartom a kiváltó ok vagy annak gyökereinek a felderítését bár és kapisgálom nálam milyen tényezők lehetnek az okok viszont ahová én szándékozom elmenni oda el is megyek. Pld. most jöttem haza egy heti gyógyfürdői kikapcsolódásból. Nem. Nem szorongtam.
2012. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát tegyél meg mindent ellene, hogy ne újuljon ki! A mozgással hogy állsz? A pánik elhárító légzéstechnikát alkalmazd! A relaxációt rendszeresen kell életfogytig alkalmazni. Neuroptimot szedjed. Valami növényi nyugtatót, vagy gyógyteát szedjél, illetve igyál. Nekem ezek megakadályozták, hogy kiújuljon a betegségem. Ne idegeskedj, mert lehet csak megvonási tüneted van.
2012. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Nincs semmilyen gond itthol,nekem a szülés után jött ki,azt mondta a doki hogy a gyerek iránti nagy felelőség miatt,mindig attól féltem valami nagy betegségem van,meg fogok halni stb.És tüneteket produkáltam.Gyes betegség igy hivta az orvos.Remélem el fog múlni,délután már semmi ilyesmit nem éreztem.
2012. máj. 20. 09:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki időnként náthás lesz, az nem ugyanaz a nátha kiújulása, hanem új nátha. Valszeg olyan életmódot él, ahol könnyen megfázik, vagy hidegbe nem öltözik fel rendesen stb. Neked az előző pánikodat nem kezelték ki. A gyógyszereidet beszedted, javult is az állapotod. De ugyanazt az életmódot folytattad. Nem változtattál semmin. Elkaptad megint. Gondold végig, mi lehet az ok, és min kellene változtatni. Ez legalább olyan fontos, mint a gyógyszeres kezelés maga.
2012. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 homo ludensz ***** válasza:
Kedves 23.17-es hozzászóló aki érzékenyebb idegrendszerrel van "megáldva" mint én is azt csak az akkori pánikból illetve az azt kiváltó szituációkból tudod kikezelni.Annyi és olyan töménytelen kiváltó oka lehet mely összefonódva pld. illat,fény,íz és egyéb reakciók bármilyen megjelenési formája kiválhatja.Ezt képtelenség előre kiszámított életvitellel kivédeni. Gyógyszerrel eltompítani az érzékeinket viszont felelőtlenség. Legyen a gyógyszer a háttérbázis és ennek a tudatában segítséggel is de újra fel kell építenünk önmagunkat és tudni hogy nekünk is vannak értékeink.
2012. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!