Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az emberek első blikkre...

Az emberek első blikkre elítélnek, leírnak engem, és addig nem állnak le, addig nem hagyják abba, amíg azzá nem válok, amilyennek ők másoknak beállítottak! Hogy lehet ez ellen védekezni?

Figyelt kérdés

szóval van egy ember, aki elsőre beskatulyáz... a beskatulyázást tovább fűszerezi a fantáziájával, kialakít rólam egy képet, a viselkedésemről, a gondolkodásmódomról, az érzéseimről, és elhiteti másokkal (és magával is), hogy olyan vagyok.

emiatt megállíthatatlan támadások érnek, pedig próbálom megmutatni, hogy nem olyan vagyok, mint ők hiszik.

viszont addig mesterkednek, addig csűrik-csavarják a dolgot, míg végül azzá válok, legalábbis úgy viselkedem, ahogy ők elképzelték, és önigazolóan mutogatják, hogy "na ugye, megmondtam!!!"

hogy lehet ellene védekezni? nem bírom elviselni, hogy meg sem hallgatnak, utána sem járnak, hogy az vagyok-e, akinek mondanak, mondtak, hogy olyan dologért bántanak, aláznak, fenyegetnek, akarnak megverni, ami hamis, amit sosem tettem, és sosem tennék?

hogy olyanokért hurcolnak meg, ami nem is én vagyok?

végül pedig már arra nem lesz erőm, hogy kiálljak magamért, mert egyszerűen legyűr a többség, és meg sem hallgatják, mi az igazság, be sem bizonyíthatom.

ez embertelen, és hiába próbálom ésszel, érvekkel, érzelmekkel, logikával megérttetni másokkal, nem hisznek nekem, nekik úgy könnyebb, ha van valakit alázni, gyűlölni...

teljesen felőrli az idegeim, és elveszi a bátorságom.

egy nagyon aktív elméjű ember voltam, aki novellákat, regényt írt, folyton különböző humoros dolgokat ötölt ki, most pedig már fogalmazni sem tudok, és utcára sem merek menni...

ez borzalmas...


2012. máj. 21. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Ember!Térj már észhez!Nem bántani akarlak,de itt te is hibás vagy!Legszívesebben megpofoználak,mert attól gyorsabban magadhoz térnél!:D

Ne foglalkozz velük,ne bizonygass nekik semmit!Nem méltóak arra...soha semmiért ne magyarázkodj,csak éld az életed,büszkén,boldogan!

2012. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Te tettél fel hasonló kérdést tegnap is...?
2012. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Írhatnál konkrét példát, hogy tudjuk mi is miről beszélsz...

Egyébként miért foglalkozol ennyire mások véleményével? Ki nem szarja le magasról?

2012. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazából miről is beszélsz (írsz)??
2012. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, van valami, ami alapján előítéletesek. Nálam a származásom, a külsőm és a nevem az ok, roma vagyok ugyanis. Mikor iskolába jártam, nagyon rossz életem volt. Gúnyolódtak, hogy így meg úgy büdös cigány, ha visszaszóltam, akkor megkaptam, hogy ez a cigány vér meg az erőszakos hajlam stb. Ha meg nem szóltam vissza, akkor csak vérszemet kaptak, hogy végre egy roma, akit lehet alázni, mert hagyja magát. Én azzal védekeztem, hogy megpróbáltam oda se figyelni, mintha nem is léteznének ezek az emberek, olyan barátokat kerestem, akik elfogadnak és nem előítéletesek. Nem volt könnyű, de az egyetemen már normálisabb társaság volt, ott jól éreztem magam.
2012. máj. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ha nem támadnának, már fizikálisan is, és nem avatkoznának bele az életembe valami hihetetlen módon, nem érdekelne. sosem voltam olyan, hogy más alázgatásai, fenyegetései befolyásoljanak... na de, itt jön a lényeg, ez már sok, itt már konkrétan olyan dolgok történnek, amik beleavatkoznak az életembe, és amik miatt nem tudom az életemet élni... például kitiltanak néhány helyről (internet is, valóság), mert olyan híremet keltik. néhány ember, akivel el-elbeszélgettem, fél tőlem, látom a szemükön, és nem hajlandó beszélni velem, meghallgatni. írok később.

egyébként nem tettem fel hasonló kérdést tegnap.

2012. máj. 21. 11:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy börtönviselt vagy buz! vagy pedofil lehetsz?!. Egyéb esetben nem hinném, hogy bárki beavatkozna az életedbe vagy meg akarna verni, kitiltani helyekről...


Írd le rendesen mi a problémád, mert rébuszokból senki nem tud segíteni. Már, ha segítségért írtál ide és nem vitát generálni...

2012. máj. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván csak vitát akar generálni, hiszen semmi konkrét dolgot nem írt! Így meg látatlanban csak nagy általánosságokat lehet neki válaszolni. Csak azt nem tudom ennek mi értelme?
2012. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbáld megváltoztatni a külsőd, vegyél szebb, elegánsabb ruhákat, tisztálkodj többször, moss fogat reggel és este, legyen ápolt a külsőd, mert az alapján ítélnek.
2012. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!