Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néha, mikor fáradt vagyok...

Néha, mikor fáradt vagyok rohamszerűen rámtör egy olyan állapot, mikor úgy érzem, mintha álmodnám ami körülöttem van. Kicsit szédelgős ijesztő érzés. Bárhol előfordulhat. Volt e már másnak ilyesmi? Vajon mitől lehet? Mi okozhatja, csak a fáradtság?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és egy pár éve késő este fordult elő elősször társaságba. Nagyon megijedtem, de nem szóltam senkinek. Később aztán többször is előfordult, akkor szóltam anyukámnak, majd elmentünk az orvoshoz voltam röndgenen, vérvételen, nem találtak semmit, aztán nem is annyira foglelkoztam vele. Mostanában ismét visszatért, és nagyon ideges vagyok emiatt. Ideges a betegség(vagy lehet hogy nem az) miatt, és amiatt hogy nehogy rosszul legyek társoságban, vagy utcán. Nem gondolom hogy fóbiám alakult volna ki ettől, mert az ugye alaptalan félelem, ez pedig "alapos". Egyébként egy ilyen "roham" kb 5 percig tart, hirtelen jön és nehezen múlik. Tüneteim: térlátás zavar, szédülés, bizonytalanság, "mintha álmodnám ami körülöttem van", fáradtság, néha idegesség. De a fizikai erőnlétem megmarad, tudok futni, nem megy le a vérnyomásom. Soha életemben semmilyen körülmények között még nem vasztettem el az eszméletemet.
2012. máj. 25. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

én is tapasztaltam már ilyet, nem is egyszer. tényleg olyan érzés, mintha álom lenne az egész, ami körülöttem van. sajnos én sem tudom, hogy mitől van. én, amikor utoljára jelentkezett, eléggé kimerült és éhes voltam. lehet azért, vagy még a vérnyomásra gondolok, habár az nekem is mindig jó.


22/N

2012. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az érzést derealizációnak hívják, és szinte mindenkivel előfordul néha, főleg fiatal korban.


Szorongásos állapotokban is gyakori, ahogy fáradtságban is. Mivel azt hiszed, hogy komoly betegséged van, ideges vagy. Az idegesség aztán előhívja ezt az érzést, ezért még biztosabb vagy benne, hogy beteg vagy és így tovább.


Menj orvoshoz, de ha a kivizsgálás nem talált semmiféle betegséget, akkor fogadd el ezt a tényt, ne bíráld felül. Ezen kívül ha tanulással, szórakozással, sporttal stb. elfoglalod magad, akkor kevésbé érsz rá azon problémázni, hogy beteg vagy-e és rögtön jobban érzed magad.

2012. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Utánna nézte a derealizációnak, és lehet hogy ez a bajom, nem vagyok orvos de azért elég sok különbség van. Fontos hogy nekem testi tüneteim is vannak, ugye a térlátás csökkené zavar, és a bizonytalan kézmozgás. Igazából ezekkel kezdődik. A másik hogy nekem ez rövid igeig tart és nem mindig vagyok ideges nyugtalan. Köszönöm a válaszokat, remélem tényleg csak pszihés. (amúgy ha valaki még akar választ írni a kérdésemre én még várom :)
2012. máj. 26. 19:44
 4/4 anonim válasza:
van egy diszlexiás osztálytársam neki is hasonló tünetei vannak. ha rosszul tanulsz,esetleg ez is lehet
2012. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!