Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok depressziós, de...

Nem vagyok depressziós, de mégis olyan vagyok. Ekkor segíthet egy antidepresszáns?

Figyelt kérdés
Az állandó lehangoltság, aggodalom, feszültség, félelem, nevetés hiánya jellemez. Viszont a "pörgés", érdeklődés bennem van, nagyon is élni akarok. Szóvaol nem vagyok boldog, és reménytelennek látom a jövőmet, tele vagyok félelemmel.
2012. máj. 26. 02:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazi választ csak szakembertől kaphatsz, aki alaposan megvizsgál. Mindenesetre sohasem gyógyszerrel kezdik a pszichoterápiát. A Te tüneteidre, valószínűleg, inkább életmód váltás, javítás lenne hatásos: pl sport vagy más sikerorientált tevékenység.
2012. máj. 26. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre sohasem gyógyszerrel kezdik a pszichoterápiát."


Nagyon jó meglátás. A sok marha meg mind azért utasítja el a pszichiátert ( és riaszt el másokat is), mert az "gyógyszerrel töm tele". Nem töm tele. De ha szükség van rá?

2012. máj. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:
Az állandó aggodalom meg feszültség nálam is megvolt, meg féltem elég sokmindentől, de főleg a kutyáktól. Aztán végül rászántam magam, és szakemberhez fordultam. Tőle például azt is megtanultam, hogy az mindegy, hogy milyen diagnózisom van, mert azt kell nézni, hogy jól érzem-e magam a bőrömben, vagy nem. És mindegy, hogy ezt hogy hívják a szakmában. És ha nem érzem jól magam, akkor mit tudok tenni, hogy jobb legyen? Nekem nagyon sokat segített, és a barátaim szerint is ki vagyok cserélve szinte mostanra. Szerintem te is inkább keress egy pszichológust, mielőtt gyógyszerhez nyúlsz (én is szedtem pánik miatt, de a pszichológus százszor többet segített, mint a gyógyszer). Ha szeretnéd megtalálni a boldogságodat, akkor szerintem ne habozz segítséget kérni ehhez. Én egy Szokolai Árpád nevű pszichológushoz jártam Budapesten, és nagyon hálás vagyok neki! (És mielőtt bármi es azzal jönne, hogy de horribilis pénzeket kérnek el - én sem élek nagylábon, aztán mégis ki tudtam fizetni, mert korrekt, amit kér, főleg azért cserébe, hogy mennyit változott az életem)
2012. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!