Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez a fajta önutálat...

Normális ez a fajta önutálat és állandó letargia? Vagy lehet ilyennek születni?

Figyelt kérdés
18 éves elmúltam ,azt hiszem gyerekkoromban sem voltam olyan mint az átlagos gyerekek , sokat voltam szomorú ,és állandóan szorongtam . Előfordult , hogy dolgozatok előtt véresre rágtam a körmöm . Nehezen teremtettem kapcsolatot. Sokszor volt olyan érzésem , hogy nem leszek jó soha a szüleimnek , főleg édesapámnak. Szó szerint rettegtem tőle :'( . Még most is . Pedig szerintük ez nem jogos , mert ők sosem voltak szigorúak . Emiatt gy látom , még ez is az én hibám . Tudom, hogy vannak olyanok akik sokkal rosszabb helyzetben vannak (pl alkoholista szülők meg egyéb szörnyűség.) . De úgy érzem nem csak otthon , máshol sem tudom megállni a helyem . Boldognak kellene lennem , barátom is van , aki gy érzem szeret . Nincs vele semmi gond , bár előfordulnak néha nézeteltérések . Azokat is mindig túldramatizálom . Nagyon rosszul érzem magam ha kicsit összekapunk ,legszivesebben kikaparnám a saját szemem . Borzasztóna utálom magam ,ha veszekszem valakivel , vagy ha (akár véletlenül is ) megbántom azokat akiket szeretek . Van amkior már annyira feszült vagyok ,hogy csak az segít megnyugodni , ha kárt teszek magamban .De most már azt sem csinálhatom :/ már így is nagyon csúnya a kezem , meg a hasam , de sokszor más nem segített . Egy dolog még is : ha nagyon ki vagyok borulva van , hogy napokig nem eszem , gy érzem nem érdemlem meg . Meg úgysem árt ha fogyok ... Sportolni majdnem minden nap szoktam,de nem mulasztja el a szorongásaimat .Tavalyhoz képest javultam is meg romlottam is , tavaly év közben , de leginkább nyáron kb mindent kipróbáltam , alkohollal és kábítószerekkel próbáltam elnyomni mindent . De rájöttem , ez nem megoldás akkor is ugyanúgy üresnek éreztem magam , viszont akkor mikor ilyeneket csináltam kicsit több életkedvem volt , és nem éheztem . Sokszor nem látok reményt semmiben , és olyan érzésem van, hogy nem kellett volna világra jönnöm , gy is csak bajt okozok . Próbáltam már önerőből leküzdeni , de nem megy ..Rémálmaim rengetegszer vannak . Anyu törődik velem azért és szerinte szakemberhez kellene mennem , mert szerinte nem normális, hogy így viselkedek és állandóna vagy szomorú vagyok vagy feszült. De én nem szeretnék ,nem akarok mindent elmondani neki , mert van egy dolog amit nem szeretném , hogy megváltoztasson . Vagy normális ez a viselkedés ? ilyen a természetem ? Szeretném jobban érezni magam . Van gyógyszer ami segíthet ? Vagy inkább hagyjam , hogy a körülöttem lévők megszabaduljanak a tehertől amit okozok .
2012. máj. 27. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
"mert van egy dolog amit nem szeretném , hogy megváltoztasson" Az mi az?
2012. máj. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyik legjobb barátom is így volt, mint te. Hogy folyton szorongott, meg úgy érezte, hogy nem is érdemli meg, hogy éljen, mert csak a terhére van mindenkinek. Sokat küszködött, meg kínlódott, és ő sem akart szakemberhez menni. Aztán végülis csak elfogadta, hogy legalább megpróbálja, milyen az. Talált egy nagyon jó pszichológust, és kb 1 évig járt hozzá, és most meg olyan már, mintha kicserélték volna! Néha van még rossz kedve, de nincs már olyan, hogy napokig letargiában van, meg hogy önmagát gyűlöli. Sokkal jobban érzi magát, és mindenkinek - család, barátok - sokkal könnyebb most, és nagyon örül mindenki, hogy volt bátorsága szakemberhez menni, mert szeretjük, és rossz volt látni, mennyit szenved, és most meg jó látni, hogy mennyire jól érzi magát. Megtalálta a helyét végre, és el tudja fogadni, hogy a barátai és a szülei is szeretik
2012. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A dolog amit nem szeretném,hogy megváltoztasson , az hogy megpróbál rávenni , hogy ne akarjak fogyni meg ilyenk , szerintem rámfér bőven .Biztos mondaná, hogy rosszul látom magam . De én szeretem, ebben legalább van egy kis sikerélményem . De ha ilyen hatásos lehet lehet , hogy érdemes lenne elmennem , nem szeretnék félelemmel és szomorúsággal élni .
2012. máj. 31. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha sportolsz és a nem evést nem gyakran csinálod, illetve ha nem koplalással vagy hasonlókkal (lásd bulimia és társai) próbálsz fogyni, akkor biztos nem beszél le róla, de az már gyanús, hogy ettől félsz... Menj el, mert így lehet, hogy csak tetézni fogod a bajokat.
2012. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!