Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó önbizalomhiányban...

Állandó önbizalomhiányban szenvedek. Túl érzékeny vagyok, sokat vívódom. Fáj, ha kigúnyolnak az emberek. Mit tehetek, hogy ezek a szorongásaim eltűnjenek?

Figyelt kérdés

Már gyerekkorom óta hajlamos vagyok a szorongásra, de ez az utóbbi fél évben nagyon durván kijött rajtam. Egy senkinek érzem magam, aki semmit nem ér, jobb is lenne reggel nem felkelni, hanem meghalni...


27/L



2012. máj. 25. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! 32/F vagyok, és hasonló cipőben járok/jártam. És nagyon sokan mások is, csak jól titkolják. Amúgy nem baj, ha az érzelmi intelligenciád magasabb, mint másoké. Szerintem olyan dolgokat kellene tenned, amitől büszkébb lennél magadra, vagy ami erősebbé tesz. Én pl lenyomtam egy 50 km-es túrát, és sokáig sokkal jobban voltam (pedig az első km után gondoltam az első betonútnál visszafordulok). Vagy fuss, menj el sportolni valamit, esetleg küzdősport. Lehet, hogy régen sokszor megaláztak, vagy elnyomtak (akár passzívan is). Szeretném, ha nem akarnál meghalni.
2012. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia,


nagyon jó módszerek vannak a szorongás csökkentésére, relaxációs technikák, progresszív izomlazítás, a szorongás, félelem, fájdalom elképzelése a testedben, és lekicsinítése (nagyon sokat segít), nézz rá a neten, mind arra jók, hogy ne hatalmasodjon el rajtad ez a rossz érzés.


Ha úgy érzed, hogy nem tudod kezelni, akkor kérj segítséget kineziológustól, pszichológustól, hogy ne vegye át fölötted az uralmat a kétségbeesés és elkeseredettség.


A sport is nagyon jó ötlet, és gondolkodj el azon, hogy a szorongást gyakran az okozza, hogy sokkal nagyobb figyelmet szentelünk annak, ami bánt (neked ez a gúnyolódás), mint annak, ha kedvesek és elfogadóak velünk. Próbálj meg azt is megfigyelni, ha jó történik veled, akár vezess róla listát...

2012. máj. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Menj vele szembe! Őrülten nehéz, de mindenkinek van valami lelki göcsörtje, amit a földi életben ki kellene egyengetni. Menj karatézni, úszni, sátorozni (ha van kivel ez utóbbit). Menj a piacra beszélgess és vitatkozz idegenekkel, szállj fel egy zsúfolt buszra és kezdj el kiabálni, hogy adjanak már neked is helyet. Stb. ilyen "őrültségeket" kell csinálni. Persze tudatosan. Semmi mesterséges tudatmódosító, azzal hiába csinálnád, az nem tesz téged képessé. Csak te csinálhatod meg ezeket magadért, senki más, és semmi más. Esetleg vigyél egy kabalát, vagy egy talizmánt bátorságkeltőnek :)
2012. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Vállalj versmondást, menj szavaló versenyre, lépj be színjátszó körbe. A lényeg, hogy bátrodj, legyen önértékelésed egészséges úton.
2012. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:
89%

Én is hasonló cipőben jártam, szorongás, körömrágás, sokszor éreztem úgy, hogy nem is érek semmit és hogy nem vagyok jó ember. Nagyon sokat tipródtam magamban, aztán végül segítséget kértem egy szakembertől. Pár hónap alatt nagyon sokat változott az életem, elkezdtem hinni benne, hogy én igenis vagyok olyan értékes, mint akárki más, és hogy senkinek nincs joga rosszat gondolni rólam. Megtanultam,h ogy minden napom értékes lehet, ha azzá teszem, de főleg az a legjobb érzés, hogy végre nem szorongok, nem pánikolok, hanem tudom élvezni a dolgokat körülöttem, tudok a barátaimmal lenni.

Szóval nagyon javasolom neked is, hogy keress egy pszichológust. Én Szokolai Árpádhoz jártam anno, egy alapítványnak a munkatársa, meg cikkeket is ír újságba. Nekem nagyon sokat segített, és nagyon hálás vagyok neki!

2012. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nekem pszichológus nem segített, sőt.

Aztán egyszer elmentem egy kineziológushoz. Nagyon jól éreztem magam, és utána mintha 10 kilóval könnyebb lettem volna :)

2012. máj. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!