Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Internetfüggő vagyok, mit tegyek?

Internetfüggő vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most jöttem rá, hogy internetfüggő vagyok évek óta... Pár hónapja már nagyon nem stimmelt valami és mindig is tudtam, hogy nem normális ennyit netezni. Nem végzem el emiatt a feladataimat, szinte sosem tanulok (nem látszik a jegyeimen, szerencsés vagyok). Gyakorlatilag nem csinálok semmit netezésen kívül. Ez évek óta tart, de az utóbbi hónapokban vált tényleg szörnyűvé. Abba akarom hagyni. Tegnap két óra netezést szabtam ki magamnak minden napra. Ez valakinek lehet, hogy sok, de higgyétek el, nekem nagyon kevés. Ezt már most túlléptem jóval! Előbb elzártam a gépet, de nem bírom ki, hogy ne jöjjek vissza, pedig jövő héten nyelvvizsgázom, és kb. egy hónapja nem tanultam egy szót sem!! Tehát nagyon fontos lenne, de nem bírom abbahagyni, olyan, mint egy jó barátot elveszteni! És rágondolok a neten kívüli életemre, ami kb. nincs is ( nincsenek barátaim, családtagjaimmal sem felhőtlen a viszonyom) és csak még jobban elkeseredem. (Nem a net miatt nincsenek barátaim, hanem azért kezdtem el sokat netezni, mert már akkor sem voltak barátaim.) Nem tudom mit csináljak, tényleg durván függő vagyok, de a neten kívül tényleg nincs semmi, ami boldogítana, ezért nincs mibe 'belekapaszkodnom', ami reményt adna. Van valaki, akinek sikerült leszoknia? (Fontos, hogy baráti és családi segítség nélkül, mert rájuk nem számíthatok.)
2012. máj. 29. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Jól kezdted. Határozz meg konkrét időtartamot, amennyit egy nap net nélkül vagy! És tartsd be, mindennap egyre többet. Találj más elfoglaltságot!!! van élet azonkívül is!
2012. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, de írtam, hogy nincsenek barátaim, és kevés dolog van, amit egyedül is lehet csinálni.

Ha belegondolok, hogy ezentúl net nélkül kéne élnem, akkor minden nagyon sivárnak tűnik és nagyon magányosnak érzem magam (mondjuk azt így is, de amíg netezek legalább nem gondolok erre).

2012. máj. 29. 20:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is az utóbbi időben vettem észre magamon, hogy miután hazaérkezem én is rögtön gép elé ülök le és estig ezt nyomom. Alvás-gép-kaja

Na most elterveztem a nyáron, hogy valami sportot, hobbit mindenképpen beiktatok és próbálok a géptől lassan de megszabadulni. Melót is kerítettem, hogy minél kevesebbet legyek a gép közelében. Már azon is gondolkoztam, hogy megfogok egy falbontót és azzal a lendülettel kivágom az ablakon, persze utóbbi gondolat csak vicc :)

2012. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[20:10] "Ha belegondolok, hogy ezentúl net nélkül kéne élnem, akkor minden nagyon sivárnak tűnik és nagyon magányosnak érzem magam"


Még annyit, hogy én is észrevettem ezt magamon, ezért próbálok picit jobban nyitni a világ felé, az emberek felé közelebb kerülni. Kihasználni a jó időt, a nyár szerintem tökéletes lesz erre.

2012. máj. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez nem vigasz és kifogás, de nem vagy egyedül!

Én is kiszabtam, hogy mennyit netezek, fogadkoztam, hogy úgy lesz....aztán mégsem. Közben meg tudom, hogy csak elvesztegetem az időmet és így az életemet is! :(


Jó volna, ha tudna írni olyan, aki ezen már sikeresen keresztülment! Leírhatná, hogyan tette.

2012. máj. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es, jó hallani, hogy te ilyen optimista vagy. Én sajnos alapból nem vagyok az, pláne nem ilyen témában. Igazából tudom, hogy ha sokan hívnának, hogy menjünk el valahova, akkor könnyen le tudnék szokni, a net miatt soha nem mondok le semmit (najó néha). Viszont nem nagyon hív senki sehova, ahova megyek, oda magamtól. Vagy én is elszoktam hívni embereket, de általában falakba ütközöm, legtöbbjüknek nincs kedve oda menni, ahova hívom őket. Egyedül meg nagyon unalmas bárhova is menni. Ha arra gondolok, hogy dejó, ez egy lehetőség, hogy barátokat szerezzek és teljes életet éljek, akkor megörülök, csak aztán eszembe jut, hogy nem tudom hogyan fogok barátokat szerezni. Pedig nem vagyok egy szörnyű ember, talán nincs elég önbizalmam, ez a gond.
2012. máj. 29. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:
a 4-es vagyok ( meg a hármas is ), hidd el én is jó párszor töröm a fejem ezen, hogy én is honnan szerezzek több ismerőst, havert. Ahol lakom egy kis település, akikkel jóban vagyok azok picit az ellentétem pl. zenei stílusban is, meg gondolatmenetben. Akivel meg jobban lennék az meg messze lakik :/ Tudom nagyon rossz ha egyedül van az ember; én jelenleg nem érzem magam egyedül, de azokat a nagyon igaz barátokat hiányolom magam mellől.
2012. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért nem kell eldobni a netet. Fokozatosan kellene tényleg csökkenteni az időt, amit előtte töltesz, és ha nincs barát, hát a neten keresztül is lehet kapcsolatokat kialakítani, majd személyesen találkozni. Ővelük pedig már lehet más programot is csinálni, mint ezt a kockulást egyedül.
2012. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olvass könyvet, sportolj. Sétálj, mozdulj ki, találsz majd barátokat, onnantól pedig könnyebb lesz.
2012. máj. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!