Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Internetfüggő lettem? Help!

Internetfüggő lettem? Help!

Figyelt kérdés

Az első dolog ébredés után a gép ,és elaludni is hajnalban szoktam .Nem iszom nem drogozom nem kávézom ,viszont a napom 10-16 órájában gép előtt vagyok :( .

Ördögi kőr mert nincs társaságom ,barátaim ,senkim sincs.

És azt vettem észre már nem is akarok tenni ezért megszoktam h csak munka miatt csörög a telefon stb.

Hiába megyek el edzeni, vagy nyelvtanfolyamra ,ilyenehlyeken uu nem alakulnak barátságok -legalábbis nekem nem .


A gép kikukázása lenne a megoldás ,csakhogy munka és önképzés miatt meg nélkülözhetetlen :(:(


fogalmam sincs mi a kiút -de fizikailag és mentálisan is tönkretesz ez a helyzet ..


Valaki? ötlet ?


26l


2011. júl. 29. 14:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
..és igazándiból semmi sem boldogít ,igaz a gép sem -de az legalább kikapcsolja az agyam és addig se gondolkodok ..
2011. júl. 29. 14:35
 2/14 anonim ***** válasza:
Időkapcsoló a konnektorba? Egy óra netezés után lekapcsol az áram... Ha sajnálod a géped, előtte szépen kilépsz.
2011. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen egy társ kellene, aki "kirángat" a megszokott életedből. Én is hasonló szituban vagyok, csak ellenkező nem és fiatalabb kiadás.

21/F

2011. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Lehet, h kávéznod kéne? :) Az felpörgetne és nem bírnál nyugiban ücsörögni a gép előtt. :D


Amúgy meg... keress a neten haverokat, aztán menjetek el piálni, bulizni, szórakozni, stb... vérmérsékleted szerint. :)

2011. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak az akaraterő és az önuralom segít, mint minden más függőségnél.


Elhatározod hogy ettől eddig dolgozol a gépen, aztán ennyi és ennyi időt szánsz a személyes dolgaidra (e-mail, facebook és társai) aztán kilépsz.


Keresel más elfoglaltságot. ha boldogít ha nem.

Rendet raksz a szobádban, elmész sétálni, bármit csak ne a gép előtt.


Egyébként segítene pár nap, amit máshol töltesz, nyaralás, vagy vidéki rokonnál ahol nincs net.

Ekkor rádöbbensz, hogy jééé, gépezés nélkül se áll meg a világ. Sőt, egy csomó extra szabadidőd lett hirtelen.


Ha nyelvtanfolyamon nem alakulnak ki barátságok az nem baj, én is csak jóban vagyok mindenkivel simán és kész.

Amúgy nekem is terápiás céllal megy ez a nyelvtanfolyam dolog, és már a nyelvtanulás miatt sincs annyi időm netezni.

Már ha az ember komolyan veszi. :)

Nekem ez jó terápia volt, egyszerűen muszáj volt csökkenteni a gép előtt töltött időt hogy ne maradjak le a csoporttársaimtól a tanulásban.


26 éves nő vagy, ha jól látom. Nem kell neked főzni, mosni, takarítani?

Mert én egy időben ezekkel is lemaradtam a gépezés miatt, de aztán időben észbe kaptam.


Most az van, hogy hazajövök a munkából, egy órát engedélyezek magamnak pihenésként a gép előtt.

Utána házimunka következik és addig nem ülök le a gép elé, amíg azzal nem végeztem. (kezdetben nehéz volt, folyton a facebookot nézegettem főzés közben is, aztán rájöttem, hogy mit érdekel az engem, bármi várhat estig, ha fontos, akkor hívjanak fel)


Persze így sietek a házimunkával hogy hamarabb gépezhessek és így gyors vagyok.


Igen ám, csakhogy ott a nyelviskola és a leckék meg a szavak.

Tehát házimunka után ránézek a facebookra és a mailekre és megyek tanulni, azzal a tudattal, hogy ha megtanultam akkor megint rámehetek a netre. (vagy amikor hazaértem a suliból)

Csakhogy estére már olyan fáradt vagyok, hogy sokszor elfelejtek netezni.

És ezt már úgy tekintem, hogy a gyógyulás útjára léptem.


Komolyan mondom, semmi nem történik a facebookon, amiről ne lehetne lemaradni. :)


Napi 1-2x bőven elég ránézni a levelekre.


Önuralom kell hozzá, de szoktasd le magad.


Kérdezz nyugodtan, ha úgy érzed tudnék segíteni!


Üdv: egy gyógyulófélben lévő internetfüggő


24/L

2011. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.


Utolsónak. társbérletben lakom,nem tartozom senkiért felelősséggel -talán ez a legnagyobb baj -h olyan jelentéktelen az életem így . mivel nem saját lakás még kutyát sem tarthatok. Sokszor nagyon kiborulok a magányosságom miatt ,és akkor is a netbe menekülök.


Itt legalább olyan mintha lenne kapcsolatom a világgal néha. Igazándiból a totális érzéstelenségig jutottam a tárgyak kapcsán ,mosni szeretek az az egyetlen ,fontos h friss finom illatúak legyenek a ruháim. DE van h annyira nincs kedvem erőm semmihez h nem takarítok ,nem főzök (általában rendelek)nem csinálok semmit .Csak a nagyon kötelezőt .


Hát jelenleg ezvan:/ Igyexem megfogadni amiket írtál,hátha lesz valami.


Amúgy 21 fiú,igazad van abban h ha lenne valaki akit szeretnék -szóval az kimozdítana .Mert mikor érzelmi pozitív behatás ér képes vagyok összeszedni magam .De mikor ez elmúlik minden kezdődik előröl és ez nagyon rossz ..

2011. júl. 29. 15:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Pontosan mit csinálsz a neten? :

Munka - milyen?

Önképzés - konkrétabban?

Ha nem ezekkel foglalkozol, akkor mire használod a netet pontosabban? - MSN? FaceBook? Csak szörfözgetsz össze-vissza?

Nem mindegy ez sem.


Egyébként én is ébredéstől alvásig a neten lógok, amikor szabadságon vagyok... egyébként meg munka után úgyszintén. :(

2011. júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

@tegnap 14:50-kor író!


13.24-kor írtam.

Nekem is elég nehéz elszakadni a géptől, és hiába tudom, hogy mi mindent meg kell tennem...ha nincs külső odahatás (pl. munkahely), akkor simán beszippant a net.


Hirtelen eszembe jutott néhány kérdés hozzád, ha szabad...


Te kb. mióta próbálsz felhagyni a túlzott netezéssel?

Hogy van önuralmad akkor is, ha nincs külső odahatás?

Legfőképpen az első napokban hogyan tudtad visszafogni a netezést, állítólag az első napokban a legnehezebb...


27/N

2011. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tényleg azt hiszem ha az embernek a normális emberi kapcsolatai kiépülnének az életben(nem virtuálisan) -ez nem lenne gond .El is gondolkodtam azon hogy mennyi mentális megbetegedést eredményez ez a technikai felgyorsultság ,miközben morálisan és pszichésen is pusztulnak társadalmak .


26 vagyok ,de emlékszem még mikor szülők kilencvenes években megvették az első mobilt akkora volt mint egy fél tégla .és abban az időben az is luxusnak számított. Ahhoz képest ,ma már ha érintős se mindegy milyen,mit tud stb .


Nekem egy hat éves nokiám van és mellette egy érintős ,de az utóbbit nem is használom mert smst írni még mindig a régivel szeretek . :)


Arra döbbentem rá miközben észrevétlenül átvette az uralmat a net az életem fölött hogy ez tényleg azért van ,mert nincs igazán akivel eszmét cserélhetnék ,vagy akiről szeretettel gondoskodhatnék.


Aztán most 2 napig hazamentem családomhoz ,vannak kisebb testvéreim ,és iszonyú sokat adtak lelkileg ,eszembe se jutott volna bekapcsolni a gépet .Beszélgettünk ,játszottunk, pakoltunk ,programokat csináltunk. ÉS az egész olyan természetes könnyedséggel történt .


Igyexem ezt megőrizni ,ajándék volt ebben a formában ez a két nap .Most ugyan vissza kell térnem a saját életemhez ami kissé sivár olykor ,de igyexem redukálni a net kérdést, tanulásra munkára ,és néhány közösségi oldalra .


Ha valakiben van szándék beszélgetésre, barátkozásra a fentiek tükrében azt örömmel veszem ,írjatok ! :)


Köszönöm a válaszokat !Sok hasznos gondolat volt közte a célok valóban nagyon fontosak ,és apróbbakkal érdemes indulni különben sosem lesz sikerélmény .Ez fontos .

2011. júl. 31. 23:32
 10/14 anonim ***** válasza:
Honnan írsz kérdező?:)
2011. aug. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!