Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális szorongás teljesen...

A szociális szorongás teljesen megbénít emberek között. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

nem tudok bízni önmagamban, és nem tudom ezt a problémámat megoldani, társaságban nem tudok feloldódni és önmagam lenni, teljesen beszari farok vagyok

tiszta szégyenérzetem van, pedig nincs mire


gyógyteákkal hagyjatok, mert nem nagyon hiszem, hogy használna, vagy mégis???


2012. jún. 5. 18:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
vagy szociális fóbia, de mindegy, hogy hogyan nevezem
2012. jún. 5. 18:32
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]


ez mind illik rám

2012. jún. 5. 18:34
 3/13 A kérdező kommentje:

most náztem , remotiv extra

ez mennyibe kerül ?

a drogériába ilyesmiket árulnak?

ez használna?

2012. jún. 5. 18:51
 4/13 anonim válasza:
remotiv extra ilyen szarokat felejts el, szedj normális gyógyszert és lehetőleg egy profibb pszichiáterhez menj aki nem a zsar tucatgyógyszereket írja fel mint pl. cipralex, fevarin rivotril xanax...
2012. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ezek baromi drága gyógyszerek, és a pszichiáter is 5 percért elkér több ezer forintot

akkor inkább marad így minden

2012. jún. 5. 19:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Sokak szenvednek hasonló tünetekből, van aki kigyógyul, van aki nem. Az előbbi csoportba azok tartoznak akik nem zárnak ki semmilyen lehetőséget, módszert. Nem pirulákra, teákra, és nem is feltétlenül terápiákra gondolok.
2012. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hanem?
2012. jún. 6. 15:33
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem simán csak durva önbizalomhiányod van. És írod, hogy nem tudod megoldani, de ez nem igaz, csak nem megy egyik napról a másikra. Szerintem a kondícionálással tudod magadat erősíteni, pl. egy társaságban igenis kezdj el beszélni valakivel tök általános dolgokról, még ha izgulsz is vagy ha semminek is érzed magad (vagyis nem kell teljesen önmagadnak lenni, hanem eleinte csak "legyen valami"). Egy idő után kapsz majd pozitív visszajelzéseket, és ezek majd erősítenek, és könnyebb lesz a társas élet és az önkifejezés. Erre szerintem gyógyszer meg tea meg ilyen azonnal ható orvosság nincs.
2012. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi

igen, kottul nagy önbizalomhiányom van

2012. jún. 6. 17:10
 10/13 anonim ***** válasza:
A te problémádra NE szedj gyógyszert! Nem kell gyógytea se, bár kétségkívül kifejthet placebo hatást (ha elhiszed, hogy nagyobb lesz tőle az önbizalmad, akkor az is lesz, de ez csak pozitív gondolkodás kérdése). Pszichoterápia segíthet (nem pszichiáter, hanem pszichológus, mentálhigiénés szakember) vagy autogén tréning (segít abban, hogy el tudj lazulni a stresszes helyzetekben), vagy mozgásterápia, pszichodráma. Ha vannak bizalmas barátaid, velük is beszélhetsz erről, mert szerintem nem kapsz elég pozitív megerősítést, ők viszont adhatnak, ami adhat egy kis löketet a további önbizalom erősítésben.
2012. jún. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!