Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki gyógyult már ki kénysze...

Valaki gyógyult már ki kényszeres betegségből, kényszerképzetekből, vagy rögeszmékből? Ha igen, hogy?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
erős önakarattal
2012. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Esetleg kicsit bővebben? Neked sikerült?
2012. jún. 6. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már 1996óta nyomom ezt az ipart, de az az igazság,hogy a gyógyulás inkább egyfajta szellemi elbutulást jelent,inkább kiégés,én nem nevezném gyógyulásnak.Én belefáradtam a kényszerképzeteimbe,rögeszméimbe,és emiatt már nem is érdekelt mikor jött értem a mentő.Persze ilyenkor volt a zártosztály,majd a nyilt ,aztán hazamenetel, megint visszaesés ,megint kórház,és ez hónapokig évekig.A lényeg az,hogy becsüld meg a barátaidat meg a környezetedben azokat az embereket,akik normálisan állnak hozzád!
2012. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem gonosz kényszergondolataim voltak. Túl nagy adag risperidon gyógyszer szedése kezdetén kaptam őket, és az az érdekes, hogy nagy adag risperidon+Rivotril gyógyszer szedésekor csökkentek le. (Nagyon ritkán még mindig előjönnek, de már nem zavar.) De talán nem a gyógyszer volt az ok, hanem az, hogy a tudat alatt mérges voltam azokra, akik miatt a pszichiátriai betegségemet kaptam, de amíg hittem a kereszténységben, ez a haragom nem jött ki. Miután tudatosult a haragom, az egész tudatom emésztette a haragot, nem csak a tudatom hitványabb része - ez az én elméletem, hogy szerintem miért múltak el a kényszeres rossz gondolataim. Úgy gondolom, hogy a viselkedésterápia is hasonló elveken működik, csak nem így magyarázzák... nézz utána a viselkedésterápiának, ha gondolod (behavioral therapy vagy cognitive-behavioral therapy). Most olvasok egyébként egy könyvet James Bailey - Man, Interrupted - neki kicsit más típusú volt a kényszerbetegsége, de gondolom jobb utánaolvasni. Nem biztos, hogy ugyanaz a probléma.
2012. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!