Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mióta kirepültek a gyerekek a...

Mióta kirepültek a gyerekek a családi fészekből, azóta szinte mindíg van valami eü. Problémám. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Előfordul,hogy szemgyulladásom,bőrkiütésem,gyakori fejfájás,vérnyomás-ingadozás.Sokszor azon gondolkodom,mi lett velem? Mindenki éli szépen a maga kis életét én meg most kezdek lerobbanni?

2012. jún. 9. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichésen belebetegedtél, hogy kirepültek a gyerekek.
2012. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kellene nyafogni. Az élet rendje ez, elég gáz, ha korábban nem váltak le rólad. Az ilyen családok gyerekeiből lesznek azok, akik 30-40 évesen naponta beszélnek az anyjukkal és nem tudnak egy rántottát készíteni maguktól.


Hány évesen "repültek ki"? Mint valami kismadárkák, komolyan... Megértem, hogy aggódsz, mivel ilyen mentalitással jó eséllyel nem érett felnőtteket adtál ki a kezeid közül, hanem pipogya anyámasszonykatonáit.


És igen, ez a te hibád!

2012. jún. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Óh,hát én nem minősítést kértem,hanem pl. mik okozhatják a tüneteket?Hát egyáltalán nem pipogya,nagyon is talpraesettek.Úgy látszik,nem szokványos hogyha a szülő-gyerek kapcsolat jól működik?! No erre várok választ,de nem cinikusat.Normális válaszra vevő vagyok!
2012. jún. 9. 09:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem egészséges, ha egy 18 éves felnőtt naponta beszél a szüleivel. Persze ha középsuliba mentek 10-14 évesen, akkor még meg tudom érteni, bár a napi beszélgetést akkor sem. Én hetente, olykor havonta egyszer beszélek a szüleimmel, és jó viszonyban vagyunk.


A normális definícióját meg hagyjuk.


Pont azzal segítek neked, hogy nem a "tüneteid" sorolásába, vagyis az önsajnálatodba merítkezem, hanem mutatok egy alternatívát, ami kivezet ebből a teátrális szenvedésből.

2012. jún. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
Szerintem meg szünt az a mindennapi tevékenységet hogy startra készen kell lenned ő miattuk. Rengeteg szabadidőd lett most magaddal foglalkoznod csak ezt nem jól teszed. Ők élik a mindennapjaikat s te a tiédet.Éld úgy hogy hasznodra legyen s ne károdra. Örülj az ő sikereiknek de a magad apró sikereidet is vedd észre.Válts tempót s valami hasznossal töltsd ki az űrt amit érzel most hogy nem tiéd a főszerep.
2012. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!