Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kell tenni ahhoz, hogy...

Mit kell tenni ahhoz, hogy pszichiáterhez járhassak?

Figyelt kérdés
Nem szeretném leírni, hogy mi van, de maradjunk annyiban, hogy nem egy hirtelen fellángolás, nem hiszti és nem is szerelmi bánat. Legyen elég annyi, hogy nagyon nagy problémám van, amit senkivel nem tudok megbeszélni és lelkileg már teljesen a padlón vagyok. De nem tudom mit kell tennem, hogy eljárhassak vmi kezelésre. Sétáljak csak be és közöljem, hogy egy szakemberrel szeretnék beszélni? Félek, hogy úgy nem vennének komolyan, lehet kb csak az használna, ha felvágott erekkel vinnének be, de öngyilkos egyelőre nem szeretnék lenni (oké egyáltalán nem szeretnék, de már testi problémáim is vannak, mert annyira kivagyok már).
2012. jún. 10. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Pszihiaterhoz,eleg ha elmesz egyszer,ö majd meghallgat,es biztos elküld pszihologushoz,neki elmondhatod gondjaidat több beszelgetes soran,es segit talpra allitani.
2012. jún. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
A háziorvos ad beutalót.
2012. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Jól írja az első, neked a leírtak alapján inkább pszichológusra lenne szükséged. A pszichiáter maximum antidepit és szorongáscsökkentőt ír fel ebben az esetben, de nem fog veled sokat "lelkizni", mert ő komolyabb betegségekkel foglalkozik.
2012. jún. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Ahol én lakom, ott nem kell beutaló a pszichiátria szakrendelésre, hanem telefonon időpontot kell kérni.

Amit ott elmondasz, azt még a szokásos orvosi titoktartásnál is jobban titokban tartják.

Szerintem próbáld meg. Ártani nem árthat. Lehet, hogy továbbküld pszichoterápiára.

2012. jún. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!