Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség, bele...

Ez milyen betegség, bele fogok őrülni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bocs a regényért, lehet sokat fogok írni. Szóval 16 éves vagyok és most megyek másodikba ami folyamatos ingázással (reggel odafelé, délután hazafelé) jár, buszon. Gimi előtt egy kis faluban jártam suliba ahol senkit se érdekelt ki hogy néz ki mindenki ismerte a másikat szóval jó kis közösség, teljesen lesz@rtam hogy nézek ki azóta ha visszatekintek néha szégyellem is magam, tökre úgy nzétem ki mint valami tajparaszt :D (fiú vagyok) Mikor elkezdődött a gimi igyekeztem kiépíteni jó kapcsolatokat, mindenkivel rendes voltam (ahogy általában) nem benyalós, hanem viccelődős, igyekeztem társaság középpontja személyiség lenni, sikerült is, szereztem sok új barátot akik azóta is megjegyzik néha, hogy túl sokat vagyok jókedvű habár ez nem értem miért baj :D Általában már a hétfő reggelemet egy vigyorgással indítom mikor beérek az osztályterembe, eléggé sok minden bajos dolognak kell összjeönni ahoz hogy én rosszkedvű legyek. Na elkanyarodtam, szóval év elején a buszozás nem okozott különösebb gondot pedig elég sok ember közé csöppentem így be hirtelen a faluhoz képest, sok új arc, egyéniség. Körülbelül december vége óta folyamatosan kezdek bedilizni, úgy érzem mindenki rólam beszél a buszon/suliban, kinevetnek, kibeszélnek a hátam mögött a barátaim (ami lehet valahol igaz, mert vannak olyan emberek akik kihasználták, hogy mindig jószívű gyerek voltam) engem néznek, sőt ha néha odanézek akkor látom is, hogy engem néz valaki (sokan megbámulnak, ez valszeg azért van mert rohadtul vékony vagyok, de komolyan vasággyal vagyok 60kg és még sokat mondtam, ezt igyekszem kis gyúrással kompenzálni de ahhoz, hogy az látszódjon idő kell, szóval szégyellem a külsőm is).

Szóval amik eddig összejöttek és ahogy hallottam az üldözési mánia tünetei :

- úgy érzem mindenki engem néz, velem törődik, és emiatt szorongok

- ugyanakkor igyekszem jó kapcsolatokat kiépíteni, hogy bebiztosítsam magamat, hogy na itt biztos nem beszélnek ki majd mert barátok vagyunk

- önbizalomhiány

- nem szeretem a tömeget, nem szeretem ha emberek jönnek velem szembe az utcán és megbámulnak, nem szeretek nyílvánosan beszélgetni emberekkel.


Igazából önmagam csak itthon és egy szűkebb baráti körben adom, máshol nem "merem".


Ez üldözési mánia, skizofrénia, vagy az a betegség ahol az alany szorong az emberek között (most nem jut eszembe hirtelen a neve)


Ezzel hova forduljak, úgy érzem előbb utóbb bediliznék ha nem jönne most a nyári szünet és nem tudnék kiszakadni ebből a körforgásból.

De félek, hogy szeptemberben folytatódik. Lehet nem kellene ennyire rendesnek lennem az emberekkel?


2012. jún. 11. 20:47
 1/7 mpecsa ***** válasza:

Ne akarj kevésbé rendes lenni az emberekkel, a végén még azért is piszkálni fognak. Persze tudni kell nemet mondani is, ne a saját rovásodra légy jófej másokkal.

Skizofréniát nem hiszem, távolról sem passzolnak a tüneteid.

Mielöbb keress fel egy ifjúsági pszichiátert, a legközelebbi gyerekkórházban tudnak felvilágosítást adni az elérhetőségükről.

2012. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A megfelelési kényszer.

A végén már azt is elfelejted, hogy valójában te magad ki vagy, mert mindig az akartál lenni, amiről úgy hitted, hogy mások elvárják tőled, hogy az légy. Jópofa, segítőkész, udvarias, humoros, edzett, stb.


Most visszatérsz az eredeti környezetedbe, és azt vetted észre, hogy "nem találod önmagad".

Pár nap alatt vissza fogsz rázódni, a hely, és a régi berögzült szokások visszaköszönnek, és minden helyreáll.

Utána próbáld meg megtartani azt, és majd ősszel a suliban is légy önmagad! Sikerülni fog!

2012. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magamba is mehetek? szüleimet meg a családot nem nagyon akarnám belevonni ebbe az egészbe :/
2012. jún. 11. 21:09
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi, igen lehet ez a probléma többször úgy vettem észre habár nem hallottam soha sem vissza, hogy már agyára megyek az embereknek a segítőkészséggel, meg a folyamatos "törődésemmel". :/
2012. jún. 11. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy szociális fóbia, de ne aggódj, mert sok ember így éli le az életét és lehet rajta javítani is.
2012. jún. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez, de én is ugyanígy vagyok, bár nekem durvább. Én szociális fóbiára gyanakodtam. Nekem előjel nélkül jött, a semmitől. Baromira nem értem =/

19/L

2012. jún. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy te beteg, ne aggódj! Legalábbis egyelőre nem. Nagyon sok fiatal születik már az utóbbi 15-20 évben a korábbiaknál nagyobb empátia-szinttel. Egyelőre csak azt érzik, hogy olyan területen szeretnének tanulni, és majdan dolgozni, amely során embereken, állatokon, környezeten tudnak javítani, segíteni.

Csak figyelj a korosztályodra, és figyelj befelé, a saját elképzeléseidre ezzel kapcsolatban.

Nem kell ezt az érzést sem visszafogni, és nem kell különböző betegségeket belemagyarázni.

Éld az életed, vezesd a sorsod amerre szíved szerint menned kell, majd alakulnak a dolgok.

2012. jún. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!