Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez milyen mentális...

Szerintetek ez milyen mentális betegségre utal?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok.Amikor egyedül vagyok és nincs senki a közelembe el kezdek beszélni szóval magamban beszélek de rengeteget és saját magamtól kérdezek dolgokat majd válaszolok rá.Ha unatkozok akkor meg kitalálok valami történetet és ezt elkezdem mesélni úgy mond valakinek persze ez én vagyok.Meg olyan ,hogy múltkor valami nővel beszélgetem a fejembe aki magyarázott nekem és tanácsokat adott hogy,mit csináljak és mondom magamba má megint hülye vok ő meg ,hogy nem vagy az .Szerintetek pszichológushoz menyek el ?

2012. jún. 9. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is van ilyesmi de nem kérdezek semmit magamtól, hanem amikor nem hallják és mérges vagyok, mondjuk van hogy dühöngök magamban. Csak olyan is volt már hogy valaki véletlenül meghallotta, igaz utcán, és tök idegen, de akkor is.
2012. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Skizofrénia kezdődik így, hogy hangokat hallasz. Menjél minél előbb pszichológushoz.
2012. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
meg rengeteget veszekszek saját magamal
2012. jún. 9. 18:27
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Fordítsd a felesleges energiáidat olvasásra, és merülj el a helyesírás és a magyar nyelvtan bugyraiban!
2012. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
figyelj én éppen leszarom a helyes írást :D meg nem magyarországi vagyok :)
2012. jún. 9. 18:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírás valóban jó dolog, ellenben neked nem ezzel van a problémád úgyhogy beszólogatni erre fölösleges. Szerintem is egy pszichiáter lenne a legjobb megoldás, mégpedig amint csak lehet. A magaddal, vagy egy idegen hanggal folytatott beszélgetéseidet pedig ha lejegyzed, és megmutatod neki, mármint a pszichiáternek, akkor könnyebben képet tud alkotni a problémádról. Ha vállalod hogy igenis problémád van, akkor biztosan meg tudnak gyógyítani. De ehhez be kell ismerned magadnak hogy problémád van. A skizofrénia egyik tünete a betegségtudat hiánya. Haladás ha felismered, hogy deviáns a viselkedésforma amit folytatsz. De erről egy szakorvossal jobban el tudsz beszélgetni mint itt bárkivel. Ha Magyarországon laknál, még tudnék is jó szakorvost ajánlani.
2012. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is szoktam időnként magammal beszélgetni (nem hangosan, csak gondolati szinten), és ez akkor történik, amikor valami nagyon bánt, de nem tudom kivel megbeszélni. Ilyenkor azzal próbálok könnyíteni magamon (általában elalvás előtt), hogy elképzelem, ahogy valakinek kiöntöm a lelkem. Tulajdonképpen összegzem a problémával kapcsolatos gondolataimat, tudatosítom magamban, hogy mi nyugtalanít, és akár próbálok megoldásokat, kiutakat találni. Ezt idáig belső párbeszédnek hívják, nem skizofréniának.

A másik dolog: "Ha unatkozok akkor meg kitalálok valami történetet és ezt elkezdem mesélni" <- Ahonnan én jövök, ezt fantáziának hívják, és az írónak nevezett emberek nap mint nap ezt csinálják! :D Tehát írd le, amiket kitalálsz, és már sem pszichopatológiás tünetnek fog tűnni, hanem alkotó tevékenységnek. :)

Szerintem kb. 100%, hogy nem vagy skizofrén, de ha elmész a pszichiátriára, biztos, hogy rádsütnek valami bélyeget, mert kell nekik a fejpénz és a receptírás utáni jutalék.

2012. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kösz na végre valami értelmes válsz.Az előzőnek aki szerinte skizofrén vagyok üzenem ,hogy nem azt irtam ,hogy hangokat hallok hanem a fejembe beszélgetek és szerintem a kettő nem ugyan az :)
2012. jún. 13. 15:35
 9/11 anonim válasza:

Még nem vagyok pszichològus csak annak készülök,de szerintem mindenképp fordulj szakemberhez. Szerintem saját magaddal van valami elintézni valò ügyed, ami nyomaszt és arra késztet hogy beszéd meg magaddal de valòszìnű hogy te sem tudod mi az különben nem nyomasztana. Pszichològus az ilyet pár beszélgetés alatt kideríthet és a legtöbb esetben a pszichoanalìzis után a probléma megszűnik, met tudatosul benned a kivàltó ok.

Keress fel bátran egy szakembert!

2012. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy MMPI kitöltése sacc per kábé egy óra lehet neked.

Az kérdésedre adekvát választ ad!

Minden pszichiátria használja ezt a mérőeszközt.

2012. okt. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!