Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt lehet kezelni, vagy...

Ezt lehet kezelni, vagy reménytelen?

Figyelt kérdés
évek óta rettegek, és ha rágondolok, már most is zokogok, ha belegondolok, hogy szüleim meghalnak valamikor. :( Tudom, hogy az élet rendje, de annyira rossz úgy felkelnem mindennap, hogy lehet egyszer kapok telefonhívást, hogy apa vagy anya nincs már többé. :(((( Apukám 63 éves lesz anyum 57 lesz :(((( Apum nyugdíjas, és teljesen ellustult, és fáj rájuk néznem mennyire megöregedtek. Régebben sokat veszekedtem velük, amióta külön élek sokkal jobb lett a viszonyunk, sőt úgy érzem most értünk össze egy családdá, de rettegek. :((( Nincs testvérem, 1 nagymamám él még, és senkim se lesz. :( Más is retteg ettől felnőtt korában? Mi lesz ha nem tudja az örömhírt elmondani nekik, vagy a bánatát:((( soha nem kérheti ki a tanácsukat, nem hallhatják a hangukat. :(( Szeretném, ha előbb halnék meg, mint ők!!! Nem bírnám ezt a fájdalmat elviselni, nem látok jövőképet magam előtt. :( Annyiszor megbántottam már őket, soha nem tudom helyrehozni, amiket 24 év alatt műveltem. Gondolt valaki arra, hogy öngyilkos lesz mielőtt meghalnak a szüleik??? Legjobban az fáj, hogy lehet meg sem élik az esküvőmet, és hogy bejelentem gyereket várok.:((( Kérlek írjatok!!!!

2012. jún. 11. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha te halsz meg előbb, akkor ők szenvednének, nem te, ez kényelmes megoldás...

Hát amúgy meg irigyellek kicsit, hogy ennyire fontos a családod..

2012. jún. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Inkább örülj a mindennapoknak és annak, hogy jó család lettetek. Az olyan kijelentést pedig, hogy öngyilkos leszel, nehogy ők haljanak meg előbb, felejtsd el. Ha annyira szereted őket, nem okozhatsz ekkora fájdalmat. Örülnél, ha netán a fájdalomba halnának bele? Ne légy már ilyen önző.
2012. jún. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bdavid0815 válasza:

Azon, hogy ki mikor haljon meg nem tudsz változtatni.Viszont a felfogásodon, a hozzáállásodon igen. Így nem gyötörnéd magad többé emiatt. Pláne, hogy még be sem következett. A jövő miatt aggódsz, miközben még most van ami a jelen. A jelenben szükséges élni. A múlt és a jövő felmorzsol. Se a múlton se a jövőn nem tudsz változtatni.


Ha gondolod a változásban tudok tanácsokat adni, akár privátban is.

2012. jún. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Amit itt a végén írtál, az alapján azért ez nem csak egy sima családféltés, vagy "nagy szeretet". Ez valami komolyabb. Az ember nem szokott azon gondolkodni, hogy bárcsak előbb halna meg, mint a szülei - például pont azért, mert egy szülőt semmi sem készít ki jobban, mint a gyereke halála.

Nekem úgy tűnik, hogy nagyon sok dolog meg érzés kavarog benned ezzel az egésszel kapcsolatban, amiket tisztázni kéne.

Szerintem keress meg egy pszichológust, tutira sokat tudna segíteni, hogy jobban legyél, mert a leírásodból az azért látszik, hogy te szenvedsz emiatt.

Szokolai Árpádot ajánlom, ha budapesti vagy. Nekem is rengeteget segített anno.

2012. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bennem is felmerült már, hogy mi lesz, ha meghalnak, de nem szabad ezen rágódni.

Van barátod? (Gondolom lány vagy.) Ha esetleg szűz vagy még, akkor leginkább ez a problémád szerintem.

Én szűz vagyok és tapasztalatból mondom, hogy elég sok lelki problémát tud okozni, pláne ha valaki elhagyja magát. A magány nem jó dolog, túl sok idő van az agyalásra.

2012. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!