Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kényszerképzet-e és ha...

Ez kényszerképzet-e és ha igen, mit lehet tenni, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
A barátomat még novemberben megcsaltam, de szex nem volt, csak egyéb. Április végén elmondtam neki. És habár megbocsátott (tényleg semmi jelét nem mutatja, hogy haragudna vagy ilyesmi), nekem még mindig sokszor bűntudatom van. Olyan dolgokért is, amik nem is történtek meg vagy nem úgy történtek, de bemesélem magamnak, hogy "mi van, ha ez meg ez meg ez volt még mikor megcsaltam". Úgy érzem, hogy csak akkor múlnak el ezek a gondolatok, ha beszélek vele. Ezért 1x megpróbáltam vele erről beszélni, de azt mondta, hogy szarjam már le, rég volt. De én nem tudom leszarni. Olyanokra kell gondolni, hogy pl. "mikor megcsaltam, akkor kicsit rosszban voltunk előtte és biztosan azért történt". És csak akkor múlna ez el, ha elmondanám neki. De aztán újabbak követnék (nemrég váltottam munkahelyet meg egyetemre is járok munka mellett és sok stressz ér). Mikor ér ez véget ill mit lehet ezellen tenni? (nem vagyunk már fiatalom, 25+)
2012. jún. 14. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Legalább megcsaltad volna!
2012. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igenis érezd az egészet megcsalásnak,és szégyelld magad. Legyen bűntudatod. "szex nem volt,csak egyéb",elég az...Te mit éreznél,ha ő ezt tenné veled? Nyilván szarul esne.

Félre ne értsd,én nem ítélkezem,de ezek miatt a gondolataid miatt nem pánikba esni kell,hanem szembenézni velük,meg a lelkiismereteddel,csak akkor fogsz ezzel igazán végezni. És legyen bőr a képeden, mond el neki. Mi a francot ér az egész kapcsolat,ha 1.eljutottatok idáig, 2. nem vagy őszinte vele? Így az egész csak egy hazugság.

Mindezzel együtt ne sajnáltasd magad,hogy munkahelyi stressz meg hasonlók. nem tiszta a lelkiismereted egyáltalán... ezért érzel így,és meg is érdemled.

mond el neki... hogy rendbe tudd hozni magad,meg hogy legyen értelme a kapcsolatodnak. és örülj,hogy ő ilyen megbocsátó.

2012. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!