Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki kényszeresen...

Lehet valaki kényszeresen "szerelmes"? Van olyan személyiségzavar aminek az ezzel kapcsolatos kényszeres gondolatok a tünetei?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nálam ez már kényszeres viselkedés. Minden különösebb ok nélkül esem szerelembe és ha vkibe belesetem utána legalább egy évig nem tudok kimászni a dologból. Minden gondolatom az illető és hiába küzdök, túlságosan jó érzés rá gondolni. Úgy hatnak rám a vele kapcsolatos mélyen átélt kellemes gondolatok, mintha drogos lennék és ez lenne a szerem. Hiába utasít vissza az illető, utána is ugyanúgy vágyakozom, a valóságtól teljesen elrugaszkodva képzelem el, hogy hogyan jöhetnénk össze mégis és miylen lenne a kapcsolat.

21 éves lány vagyok, de már kisgyerekként is folyton szerelmes történeteket írtam fejben. Lehetséges, hogy ez már személyiségzavar, vagy csak romantikus alkat vagyok?

Szenvedek a meg nem élt vágyaktól, meg akarok szabadulni ettől a rossz szokástól, hogy ábrándozom állandóan. Mit tegyek? Ezzel érdemes már pszichológushoz fordulni?


2012. jún. 14. 15:16
 1/5 anonim válasza:

A szerelem az egyik legaddiktívebb dolog. Bármitől függővé lehet válni ami jóérzéssel tölt el.


Te csak meg akarod szerezni az "adagodat" ezért teljesen irreális módon képes vagy beleszeretni másokba. Sok ilyen van.


Nyilván megtetszett a friss szerelemmel járó boldogság érzése mikor először tapasztaltad és jobban vágysz magára a szerelem kezdeti szakaszára, a rajongásra, mint magára a tartós, stabil és kiegyensúlyozott párkapcsolatra.


Ez idősebb korban gondot okozhat mert akik ilyenek, sokszor nem tudnak megállapodni mert mindig újabb párt keresnek.

Egy pszichológus jó eséllyel tud segíteni a problémádon.

2012. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jééé, egy tündibündi álmodozó :)))
2012. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm a választ

Második: tündibündi vagyok, ez tény. csak mellette rettenet szánalmas is :D

2012. jún. 15. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így voltam, férfi (na jó, fiú) létemre, mindig viszonzatlanul. Aztán 21 éves koromban ért egy sokk (megtörtént az eset fordítottja), és utána pár hónappal helyreálltak a dolgok.

Nem írok róla többet mert még belémszeretsz :D Tényleg aranyos :D

2012. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van szex- és szerelemfüggés nevű betegség, igen. Van 12 lépéses anonim csoportjuk, és teszt is van a honlapjukon: www.slaa.hu
2012. jún. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!